dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Pražská politika

Hospodářská komora přizvala policii k projektu inventarizace heren

Do projektu Hospodářské komory hlavního města Prahy „Inventarizace hazardu“ v metropoli promluví i policie. HKP ji žádá o informace o narušování veřejného pořádku

Inventarizace hazardu, která má zmapovat současný stav nabídky loterních a jiných podobných her na území Prahy, se dostává do závěrečné fáze. HKP nyní žádá o spolupráci Policii ČR, aby mohla být závěrečná zpráva co nejvíce komplexní.

„Porušování veřejného pořádku je stěžejní informace při posuzování jednotlivých provozoven. V podstatě to je jediný skutečný důvod, kdy může městská část provozovnu bez obav z porušování práv podnikatelů navrhnout ke zrušení," říká člen představenstva HKP pověřený projektem Inventarizace Stanislav Brunclík.

HKP je v současné době v kontaktu s Krajským ředitelstvím Policie ČR, které přislíbilo plnou součinnost a požadované informace poskytne v nejbližším možném termínu. Důležité je, že HKP požaduje informace spojené s konkrétní provozovnou a nikoli pouze s adresou, na které se provozovna nachází. Tato zdánlivá drobnost totiž v minulosti vedla k řadě omylů při rozhodování o zákazu jednotlivých heren a kasin.

„Řešil se na politické úrovni případ, kdy na jedné adrese policie hlásila pravidelné a vážné narušování veřejného pořádku, drogy a podobně. Vyšel z toho návrh na zákaz kasina, které je absolutně bezproblémové, a při bližším zkoumání se ukázalo, že problémy ve skutečnosti způsobil noční klub sídlící poblíž. Těmto omylům bychom se rádi vyvarovali,“ dodává Brunclík

HKP postupně zpracovává informace posbírané při obcházení jednotlivých pražských provozoven a výsledek projektu by ráda představila v průběhu několika týdnů.
 
    


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru