Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hospodaření Prahy 6 skončilo v pololetí schodkem 56,6 milionu korun
Úřad městské části Praha 6 sídlí v ulici Čs. armády. Foto: archiv

Hospodaření Prahy 6 skončilo v pololetí schodkem 56,6 milionu korun

Městská část Praha 6 v prvním pololetí letošního roku hospodařila se schodkem zhruba 56,6 milionu korun. Příjmy činily zhruba 486,3 milionu a výdaje 543 milionů korun. Na investice dala městská část asi 96,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili zastupitelé městské části na svém jednání.

Na konci loňského roku Praha 6 plánovala pro letošní pololetí schodek 290,7 milionu korun. Loni v pololetí hospodařila s přebytkem 43,6 milionu korun. Příjmy tehdy dosáhly 487,2 milionu a výdaje 443,6 milionu korun.

Výsledek hospodaření za první pololetí ovlivnilo nízké čerpání investičních výdajů, z toho důvodu městská část skončila s nižším schodkem než byl původně plánovaný.

„Máme nižší výdaje, protože máme nižší čerpání kapitálových výdajů. Je to z části zapříčiněno tím, že spousta akcí ve školství se uskutečňuje přes prázdniny, takže to vyšší čerpání je vždy v tom druhém pololetí," řekl na zasedání zastupitel Prahy 6 a předseda finančního výboru Zdeněk Hlinský (ODS).

Běžné výdaje dosáhly 446,5 milionu korun – největší částka zamířila na vnitřní správu, a sice 163,6 milionu korun a dále na školství, sport a volný čas, a to ve výši 130 milionů korun.

V investicích dala radnice nejvíce peněz, zhruba 55 milionů korun, na školství. Na straně příjmů dotace v prvním pololetí činily 377,3 milionu korun. Na daních městská část získala zhruba 25 milionů korun a na nedaňových příjmech zhruba 80 milionů korun.

Pro letošní rok schválila městská část rozpočet s příjmy zhruba 860 milionů korun a výdaji 1,36 miliardy korun.

Praha 6 je jednou z největších pražských městských částí. Rozkládá se na ploše 4156 hektarů, žije tu přes 100 000 lidí. Zahrnuje katastrální území Břevnov, Dejvice, Liboc, Ruzyně, Střešovice, Veleslavín, Vokovice, část Bubenče a Hradčan.


Autor: ČTK

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Včera ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Včera ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

1. října 2023 v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

1. října 2023 ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru