Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hospodaření Prahy 6 skončilo v pololetí schodkem 56,6 milionu korun
Úřad městské části Praha 6 sídlí v ulici Čs. armády. Foto: archiv

Hospodaření Prahy 6 skončilo v pololetí schodkem 56,6 milionu korun

Městská část Praha 6 v prvním pololetí letošního roku hospodařila se schodkem zhruba 56,6 milionu korun. Příjmy činily zhruba 486,3 milionu a výdaje 543 milionů korun. Na investice dala městská část asi 96,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili zastupitelé městské části na svém jednání.

Na konci loňského roku Praha 6 plánovala pro letošní pololetí schodek 290,7 milionu korun. Loni v pololetí hospodařila s přebytkem 43,6 milionu korun. Příjmy tehdy dosáhly 487,2 milionu a výdaje 443,6 milionu korun.

Výsledek hospodaření za první pololetí ovlivnilo nízké čerpání investičních výdajů, z toho důvodu městská část skončila s nižším schodkem než byl původně plánovaný.

„Máme nižší výdaje, protože máme nižší čerpání kapitálových výdajů. Je to z části zapříčiněno tím, že spousta akcí ve školství se uskutečňuje přes prázdniny, takže to vyšší čerpání je vždy v tom druhém pololetí," řekl na zasedání zastupitel Prahy 6 a předseda finančního výboru Zdeněk Hlinský (ODS).

Běžné výdaje dosáhly 446,5 milionu korun – největší částka zamířila na vnitřní správu, a sice 163,6 milionu korun a dále na školství, sport a volný čas, a to ve výši 130 milionů korun.

V investicích dala radnice nejvíce peněz, zhruba 55 milionů korun, na školství. Na straně příjmů dotace v prvním pololetí činily 377,3 milionu korun. Na daních městská část získala zhruba 25 milionů korun a na nedaňových příjmech zhruba 80 milionů korun.

Pro letošní rok schválila městská část rozpočet s příjmy zhruba 860 milionů korun a výdaji 1,36 miliardy korun.

Praha 6 je jednou z největších pražských městských částí. Rozkládá se na ploše 4156 hektarů, žije tu přes 100 000 lidí. Zahrnuje katastrální území Břevnov, Dejvice, Liboc, Ruzyně, Střešovice, Veleslavín, Vokovice, část Bubenče a Hradčan.


Autor: ČTK

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru