Dnes Pondělí - snih 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Hospodaření Prahy 15 skončilo loni v přebytku
Radnice Prahy 15. Foto: archiv

Hospodaření Prahy 15 skončilo loni v přebytku

Praha 15 loni hospodařila s příjmy 365,5 milionu a výdaji 328,7 milionu korun po konsolidaci. Přebytek 36,8 milionu způsobilo nevyčerpání investičních dotací. Příjmy i výdaje patnácté městské části byly proti upravenému rozpočtu nižší. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který schválila rada městské části.

Městská část loni vydělala 365,5 milionu korun. Více se vybralo na poplatcích za užívání veřejného prostranství, poplatcích z ubytovacích kapacit v ubytovnách nebo na přijatých sankčních platbách. Naopak nižší byly příjmy z daně z nemovitosti. Radnici se dařila také ve vlastní hospodářské činnosti, která zahrnuje pronájmy bytů, nebytových prostor a pozemků městské části.

Podle schváleného rozpočtu na rok 2019 měla hornoměcholupská radnice vydělat na 214,7 milionu, což během roku zvýšila na 375,3 milionu korun.

Své výdaje za rok 2019 městská část vyčíslila na 328,7 milionu. Šetřilo se hlavně na investicích. V plánované výši se například neinvestovalo do programového vybavení či výpočetní techniky pro samosprávu. Na těchto položkách radnice loni ušetřila více než čtyři miliony.

 Dále se v loňském roce ušetřilo na rekonstrukci pavilony základní školy Hostivař, revitalizaci Trhanovského náměstí nebo na zimním úklidu pozemních komunikací. Rozpracované zůstaly investiční akce jako rekonstrukce jídelny v základní škole Hostivař nebo hokejbalové hřiště s názvem Koma aréna. Z provozních nákladů se snížily například finanční obnosy vynaložené na údržbu veřejné zeleně a úklidu Hostivaře a Horních Měcholup.

Vládnoucí koalici tvoří zástupci stran ANO, ODS a TOP 09, kteří mají 19 mandátů v 31členném zastupitelstvu. V opozici skončil vítěz komunálních voleb, konaných v roce 2018, uskupení Patnáctka náš domov, složené z kandidátů z KDU-ČSL, Strany zelených, Pirátů a nezávislých.

V Praze 15, která je na jihovýchodě hlavního města, žije zhruba 33 840 obyvatel a tvoří ji dvě katastrální území – Hostivař a Horní Měcholupy.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Včera ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru