dnes
Neděle - jasno
1°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Hospodaření dopravního podniku by letos mohlo skončit úsporou 85 milionů
Ilustrační foto: archiv DPP

Hospodaření dopravního podniku by letos mohlo skončit úsporou 85 milionů

Hospodaření pražského dopravního podniku (DPP) by mohlo letos skončit s úsporou 85 milionů korun. V následujícím roce by to měl být dvojnásobek. ČTK to řekl generální ředitel Martin Gillar.

V loňském roce hospodařil podnik s úsporou přes 1,2 miliardy, což bylo způsobeno malými investicemi. DPP je největší městskou firmou a Praha jeho provoz dotuje více než 11 miliardami korun ročně.

Podle Gillara způsobilo nižší úsporu v porovnání s loňskem zejména vyšší objem kilometrů, které vozy DPP najezdily. „Zvýšily se takzvané dopravní výkony a naše výdaje vzrostly rovněž o provozní náklady nového úseku metra A do Motola, které se již promítly do nákladů," řekl. V roce 2017 by chtěl, aby úspora byla v porovnání s letoškem dvojnásobná.

V loňském roce byla úspora podniku 1,255 miliardy korun, což způsobily velmi nízké investice. Pro srovnání, v roce 2014 hospodařil DPP s úsporou 316 milionů korun. Provoz DPP ročně Praha dotuje více než 11 miliardami, dalších několik miliard získá DPP sám například prodejem jízdenek.

Dopravní podnik je největší pražskou firmou a zaměstnává zhruba 10 000 lidí. Provozuje tři linky metra, tramvaje i autobusy, stará se rovněž o lanovku na Petřín a lanovku v ZOO v Troji.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru