dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Hospic Malovická obnovuje činnost s novým provozovatelem
Hospic Malovická. Foto: ÚMČ Praha 4

Hospic Malovická obnovuje činnost s novým provozovatelem

Hospic Malovická v Praze 4 obnovil svou činnost. Po dvou měsících od dočasného uzavření, s novým provozovatelem, kterým je občanské sdružení Soft Palm, začal hospic nedávno přijímat nové pacienty.

„Dodrželi jsme slovo, které jsme dali veřejnosti, a znovu po nezbytných úpravách objektu jsme otevřeli hospicový dům v Malovické,“ uvedl starosta Prahy 4 Pavel Caldr. „Jsem rád, že se nám to podařilo v krátké době od jeho uzavření v listopadu loňského roku a chci ocenit úsilí všech, kteří se na rychlém znovuotevření podíleli. Pacientům a jejich rodinným příslušníkům se za dočasné uzavření omlouváme,“ pokračoval.

Hospic, který městská část Praha 4 v roce 2010 zrekonstruovala a vybavila na své náklady za částku téměř 80 milionů korun, bude nadále sloužit k svému účelu – poskytování lůžkové paliativní péče pacientům v terminálním stavu nemocí. V současné době pokračuje přijímání pacientů. Aktuálně je k dispozici 15 lůžek, v květnu se kapacita zdvojnásobí.

hospic-malovicka-otevreni-nahled

Interiér hospicu. Starosta Prahy 4 Pavel Caldr stojí úplně vlevo.

„S příchodem nového provozovatele dochází ke zlepšení poskytovaných služeb,“ uvedl dále starosta Pavel Caldr. „Jsou to vítané změny, které jistě ocení rodinní příslušníci, kteří pro své nejbližší vyberou právě hospic v Malovické ulici," dodal.

Žádosti k přijetí do hospice jsou stále umístěny na webových stránkách městské části Praha 4, nebo jsou v papírové formě k dispozici v Hospici Malovická (na adrese Malovická 3304/2, Praha 4).

Žádosti je možné zasílat elektronicky na e-mailovou adresu hospic.malovicka@gmail.com nebo faxem na číslo 272 701 276272 701 276, případně poštou, nebo podávat osobně na uvedené adrese. Příbuzní pacientů mají možnost si při osobní návštěvě prohlédnout hospic a získat na místě všechny potřebné informace.


Další články
Nahoru