Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hoši, děkujem. Hokejový triumf připomene zlatá lokomotiva, bude jezdit po celé republice
Aktuální fotografie z průběhu polepu. Zdroj: České dráhy

Hoši, děkujem. Hokejový triumf připomene zlatá lokomotiva, bude jezdit po celé republice

Speciální překvapení nachystaly České dráhy (ČD) pro všechny fanoušky železnice a hokeje. Na počest světových šampionů národní dopravce polepí novou lokomotivu Vectron, která se oblékne do mistrovského zlatého hávu s nápisem „Hoši, děkujem“. Informoval o tom generální ředitel ČD Michal Krapinec.

„České dráhy jsou hrdé, že se jako oficiální dopravce mohly podílet na organizaci světového šampionátu, který se díky úspěchu našich reprezentantů stal pro nás všechny nezapomenutelným zážitkem. Nyní bude jejich triumf připomínat na železnici zlatá lokomotiva Vectron,“ sdělil Krapinec.

Zlatý Vectron se poprvé představí veřejnosti na sobotním pražském Regionálním dnu železnice v depu Vršovice. Vectron si budou moci fanoušci nejen železnice prohlédnout po celou dobu trvání akce, tedy od 09:30 do 17 hodin. Následně bude nasazena na běžného provozu a k vidění tak bude po celé republice.

Lokomotivy Vectron jsou nejmodernější elektrické lokomotivy z produkce společnosti Siemens Mobility. České dráhy provozují stroje s maximální rychlostí 200 km/h a objednaly lokomotivy s rychlostí 230 km/h.

České dráhy podle mluvčího ČD Petra Šťáhlavského provozují lokomotivy Siemens Vectron na vnitrostátních a mezistátních spojích od Flensburgu na severu Německa po maďarskou Budapešť, od Františkových Lázní po Žilinu a zajíždí také do polské Varšavy.

Mezi spoje, které tyto moderní stroje dopravují, patří například vlaky Berliner, Metropolitan, Ostravan, Západní expres, Krušnohor nebo Slovácký expres.

„Leasingová společnosti RSL má letos poskytnout Českým drahám celkem 22 těchto nových lokomotiv. Celkový počet provozovaných strojů na konci roku stoupne na 50 od RSL, 10 lokomotiv poskytuje firma ELL a jeden Vectron patří přímo Českým drahám,“ sdělil Šťáhlavský.

Od roku 2026 začne flotilu lokomotiv doplňovat dalších 50 rychlých lokomotiv Siemens Vectron na rychlost 230 km/h, které si objednaly přímo České dráhy u společnosti Siemens Mobility.  Tyto stroje se uplatní i v dopravě jednotek ComfortJet a budou schválené pro provoz v Česku, Německu, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Rakousku. Dvacet lokomotiv navíc také v Dánsku. 


Autor: Jan Puci

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

Včera ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

Včera v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Další články
Nahoru