dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Horor s nemakačenkem: pět let řezal děti i jejich mámu. Když vytáhnul nůž, žena začala jednat
Oběťmi domácího násilí jsou často i děti a mladiství. Ilustrační foto: sxc.hu

Horor s nemakačenkem: pět let řezal děti i jejich mámu. Když vytáhnul nůž, žena začala jednat

Intervenční centrum, které je součástí Centra sociálních služeb Praha, řeší v současnosti případ matky s dětmi, kterou přibližně pět let psychicky a fyzicky týral partner. Byl dlouhodobě nezaměstnaný, a tak po ženě neustále požadoval peníze. Když mu je nedala, vulgárně jí nadával a následně i surově bil.

Své agresivní chování si neodpustil ani v době, kdy byla těhotná. Útokům partnera byly několikrát přítomny i jeho děti, které konflikty mezi rodiči velmi těžce nesly. Matka se pokusila několikrát vztah ukončit, dokonce se od partnera odstěhovala, ale ten ji pokaždé našel a pod pohrůžkami se vždy dokázal vetřít do společné domácnosti. Své agresivní chování stupňoval i vůči dětem, které nepřiměřeně trestal, vulgárně jim nadával a ponižoval je.

V domácnosti panoval obrovský strach. „Situace vygradovala ke konci loňského roku, kdy partner začal matku s dětmi ohrožovat kuchyňským nožem a vyhrožoval jim, že všechny zabije. Po tomto hrůzném prožitku žena začala jednat a vše ohlásila policii,“ líčila otřesný případ vedoucí Intervenčního centra Barbora Holušová.

Při domácím násilí je nutno rychle vyhledat pomoc

Přestože byl partner vykázán a soud mu zakázal kontakt s rodinou, muž na to nedbal. Neustále ji i děti vyhledával, vyhrožoval jim, zasílal smsky na mobilní telefony. Proto centrum klientce doporučilo obrátit se znovu na policii.

„Navíc jsme jí pomohli sepsat návrh na prodloužení předběžného opatření na zákaz jakéhokoliv kontaktu partnera s nimi na dobu 6 měsíců. Probrali jsme s ní i bezpečnostní plán,“ popisovala Holušová. „Tam, kde v rodinách ženy zažívají silné psychické násilí, ponižování, občas i fyzické útoky, je dobré co nejrychleji vyhledat odbornou pomoc,“ dodala.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru