Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Horní část Václavského náměstí bude svítit duhovými barvami

Ve čtvrtek 12. října uplyne přesně rok od tragické smrti dvou LGBT+ lidí – Juraje a Matúše, kteří byli zavražděni při teroristickém útoku v bratislavském klubu Tepláreň. 

Audiovizuální happening Duhová pieta: Společně proti nenávisti 2023, který vzniká ve spolupráci se Signal festivalem, rozsvítí horní část Václavského náměstí duhovými barvami. Akce navazuje na loňské shromáždění Společně proti nenávisti, kterého se zúčastnily tisíce lidí.

Součástí audiovizuální instalace jsou světelné kužely doprovázené audionahrávkou příběhů rodičů LGBT+ lidí. Ty poběží ve smyčce mezi 19 až 22 hodin.

Na místě budete moci také zapálit svíčku za Juraje a Matúše a vyrobit si transparent. V petičním stánku bude možné podepsat výzvu Společně proti nenávisti.

Happening zároveň připomíná otevřenou výzvu politikům k přijetí konkrétních kroků k ochraně LGBT+ lidí (leseb, gayů, bi a trans lidí), jejich rodin a dětí, kterou iniciovalo 24 lidskoprávních organizací v čele se spolkem Prague Pride. Výzvu zatím podepsalo přes 23 000 lidí. 

Pietní akce k uctění památky Matúše a Juraje se konají také na dalších místech po celé České republice. Jejich seznam si můžete prohlédnout na webu spolecneprotinenavisti.cz.


Autor: red

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Další články
Nahoru