dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Horký pátek: policisté v pohotovosti. Baník na Dukle, Kometa v Libni a derby v Edenu
Kotel fanoušků Baníku. Ilustrační foto: Darwinek / Wikimedia Commons

Horký pátek: policisté v pohotovosti. Baník na Dukle, Kometa v Libni a derby v Edenu

Pražská policie se připravuje na páteční bezpečnostní opatření v souvislosti s fotbalovými a hokejovými zápasy. Konkrétně se jedná o dvě předehrávky dvanáctého kola fotbalové Gambrinus ligy. Dukla přivítá na Julisce Baník Ostrava a Slavia v Edenu Bohemku. Navíc se hraje hokej. V patnáctém kole extraligy přijede do libeňské O2 arény na zápas se Slavií Kometa Brno.

„Na opatřeních se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, Speciální a Krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policistů z oddělení služební hipologie a kynologie,“ prozradil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i několik pražských strážníků. V případě potřeby bude situaci monitorovat i policejní vrtulník. Při přípravě bezpečnostních opatření policie velmi úzce spolupracuje nejen s pořadateli a vedením všech klubů, ale i s dopravním podnikem hlavního města Prahy.

„Policisté budou již v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků všech celků na území metropole a v případě potřeby zajistí jejich doprovod ke stadionům. Zároveň budou dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale zejména na bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ dodal mluvčí Jan Daněk.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru