dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Hořící skútr, popelnice, auta. V centru Prahy se v noci činil žhář
Plameny zničily skútr a poškodily vedle stojící auto. Foto: Radek Krahulík / HZS Praha

Hořící skútr, popelnice, auta. V centru Prahy se v noci činil žhář

Hasiči likvidovali dnes hodinu po půlnoci v části Prahy 2 prakticky ve stejnou dobu několik úmyslně založených požárů. Škoda jde do desítek tisíc korun.

Hasiči vyjížděli nejdříve do Londýnské ulice, kde hořel skútr. Sálavé teplo poškodilo levý bok vedle stojícího renaultu. Celková škoda se vyšplhala podle prvních odhadů na 75 tisíc korun. „Příčinou vzniku požáru bylo úmyslné zapálení,“ potvrdila mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Téměř vzápětí, nedaleko prvního požáru, zapálil žhář v Šafaříkově ulici odpad v plastové popelnici. Krátce po likvidaci požáru popelnice vzplálo v Rumunské ulici osobní auto. Zadní části mazdy se podařilo rychle uhasit, přesto je škoda 30 tisíc korun.

zhar-2-nahled

zhar-1-nahled

Ani zapálení skútru, popelnice a osobního auta se škodou větší jak 100 tisíc korun žháři nestačilo a pokračoval ve zběsilém zapalování dál. Na začátku Londýnské ulice zapálil plastový kontejner a na konci Londýnské pak plastové popelnice. Zde je škoda dohromady 10 tisíc korun. Žháře se zatím nepodařilo zadržet.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru