Dnes Úterý - oblacno 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Hořel zchátralý zámek Čertousy
Noční požár v zámku Čertousy. Foto: Hasičský sbor hl. m. Prahy

Hořel zchátralý zámek Čertousy

V noci na dnešek zasahovaly dvě profesionální a čtyři dobrovolné jednotky v Horních Počernicích u požáru střechy zámku Čertousy. O zásahu informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Zchátralý objekt na východě Prahy tak dostal další direkt.

Horní Počernice na východě Prahy se mohou chlubit romantickým zámkem Chvaly, který je otevřený celoročně a koná se na něm řada akcí pro veřejnost. Pár stovek metrů od něj je barokní zámek Čertousy, který dle veřejně přístupných zdrojů pochází z 18. století a vznikl na místě tvrze.

I když se jedná o kulturní památku, je opuštěný a nachází se ve špatném stavu. V objektu před druhou hodinou ranní vypukl požár, ke kterému vyjížděli hasiči necelé dvě hodiny po půlnoci.

„Při příjezdu první jednotky na místo požáru byla střecha zámku zasažena plameny v plném rozsahu. Hasiči nasadili výškovou techniku a čtyři vodní proudy,“ popsal zásah mluvčí Kavka.

Podle něj byl devatenáct minut před čtvrtou hodinou požár pod kontrolou, následovalo náročné dohašování i s ohledem na nestabilní obvodové stěny budovy. Plameny zničily střechu a vnitřní část budovy, částečně i obvodové stěny.

„Rozsah škod a příčina požáru jsou předmětem dalšího šetření. Hasiči se na místo budou vracet na kontrolu skrytých ohnisek,“ dodal Kavka.


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru