Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Hořel zchátralý zámek Čertousy
Noční požár v zámku Čertousy. Foto: Hasičský sbor hl. m. Prahy

Hořel zchátralý zámek Čertousy

V noci na dnešek zasahovaly dvě profesionální a čtyři dobrovolné jednotky v Horních Počernicích u požáru střechy zámku Čertousy. O zásahu informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Zchátralý objekt na východě Prahy tak dostal další direkt.

Horní Počernice na východě Prahy se mohou chlubit romantickým zámkem Chvaly, který je otevřený celoročně a koná se na něm řada akcí pro veřejnost. Pár stovek metrů od něj je barokní zámek Čertousy, který dle veřejně přístupných zdrojů pochází z 18. století a vznikl na místě tvrze.

I když se jedná o kulturní památku, je opuštěný a nachází se ve špatném stavu. V objektu před druhou hodinou ranní vypukl požár, ke kterému vyjížděli hasiči necelé dvě hodiny po půlnoci.

„Při příjezdu první jednotky na místo požáru byla střecha zámku zasažena plameny v plném rozsahu. Hasiči nasadili výškovou techniku a čtyři vodní proudy,“ popsal zásah mluvčí Kavka.

Podle něj byl devatenáct minut před čtvrtou hodinou požár pod kontrolou, následovalo náročné dohašování i s ohledem na nestabilní obvodové stěny budovy. Plameny zničily střechu a vnitřní část budovy, částečně i obvodové stěny.

„Rozsah škod a příčina požáru jsou předmětem dalšího šetření. Hasiči se na místo budou vracet na kontrolu skrytých ohnisek,“ dodal Kavka.


Autor: Jan Puci

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Dnes ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru