Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hořel zchátralý zámek Čertousy
Noční požár v zámku Čertousy. Foto: Hasičský sbor hl. m. Prahy

Hořel zchátralý zámek Čertousy

V noci na dnešek zasahovaly dvě profesionální a čtyři dobrovolné jednotky v Horních Počernicích u požáru střechy zámku Čertousy. O zásahu informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Zchátralý objekt na východě Prahy tak dostal další direkt.

Horní Počernice na východě Prahy se mohou chlubit romantickým zámkem Chvaly, který je otevřený celoročně a koná se na něm řada akcí pro veřejnost. Pár stovek metrů od něj je barokní zámek Čertousy, který dle veřejně přístupných zdrojů pochází z 18. století a vznikl na místě tvrze.

I když se jedná o kulturní památku, je opuštěný a nachází se ve špatném stavu. V objektu před druhou hodinou ranní vypukl požár, ke kterému vyjížděli hasiči necelé dvě hodiny po půlnoci.

„Při příjezdu první jednotky na místo požáru byla střecha zámku zasažena plameny v plném rozsahu. Hasiči nasadili výškovou techniku a čtyři vodní proudy,“ popsal zásah mluvčí Kavka.

Podle něj byl devatenáct minut před čtvrtou hodinou požár pod kontrolou, následovalo náročné dohašování i s ohledem na nestabilní obvodové stěny budovy. Plameny zničily střechu a vnitřní část budovy, částečně i obvodové stěny.

„Rozsah škod a příčina požáru jsou předmětem dalšího šetření. Hasiči se na místo budou vracet na kontrolu skrytých ohnisek,“ dodal Kavka.


Autor: Jan Puci

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru