Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hořel zchátralý zámek Čertousy
Noční požár v zámku Čertousy. Foto: Hasičský sbor hl. m. Prahy

Hořel zchátralý zámek Čertousy

V noci na dnešek zasahovaly dvě profesionální a čtyři dobrovolné jednotky v Horních Počernicích u požáru střechy zámku Čertousy. O zásahu informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Zchátralý objekt na východě Prahy tak dostal další direkt.

Horní Počernice na východě Prahy se mohou chlubit romantickým zámkem Chvaly, který je otevřený celoročně a koná se na něm řada akcí pro veřejnost. Pár stovek metrů od něj je barokní zámek Čertousy, který dle veřejně přístupných zdrojů pochází z 18. století a vznikl na místě tvrze.

I když se jedná o kulturní památku, je opuštěný a nachází se ve špatném stavu. V objektu před druhou hodinou ranní vypukl požár, ke kterému vyjížděli hasiči necelé dvě hodiny po půlnoci.

„Při příjezdu první jednotky na místo požáru byla střecha zámku zasažena plameny v plném rozsahu. Hasiči nasadili výškovou techniku a čtyři vodní proudy,“ popsal zásah mluvčí Kavka.

Podle něj byl devatenáct minut před čtvrtou hodinou požár pod kontrolou, následovalo náročné dohašování i s ohledem na nestabilní obvodové stěny budovy. Plameny zničily střechu a vnitřní část budovy, částečně i obvodové stěny.

„Rozsah škod a příčina požáru jsou předmětem dalšího šetření. Hasiči se na místo budou vracet na kontrolu skrytých ohnisek,“ dodal Kavka.


Autor: Jan Puci

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru