Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Požár v domě na Chodově způsobil škodu 100 milionů korun, příčinou byla nedbalost
Požár se rozšířil i na střechu bytového domu. Foto: HZS Praha

Požár v domě na Chodově způsobil škodu 100 milionů korun, příčinou byla nedbalost

Škodu kolem 100 milionů korun způsobil požár bytového domu na Chodově. Na místě se kromě zasahujících hasičů objevili i záchranáři, nakonec ale nikdo nebyl zraněn. Hořet začalo v Divišovské ulici kolem půl čtvrté odpoledne. Požár se z jednoho bytu rozšířil do střešní izolace. Evakuováno bylo několik desítek lidí. Podle vyšetřovatelů byla příčinou požáru lidská nedbalost.

„Rozsah požáru byl na ploše asi 50 krát 50 metrů a nedařilo se ho dlouho lokalizovat," sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka. Podařilo se to až před dvacátou hodinou. Koncentrace škodlivin v ovzduší nedosáhly v obytných částech území nebezpečné hodnoty.

Zásahu se účastnily jednotky ze všech deseti stanic pražských profesionálních hasičů, čtyři jednotky profesionálních podnikových hasičů a několik jednotek dobrovolných hasičů. Posily dorazily i ze Středočeského kraje, konkrétně jednotka z Říčan.

„Na Chodově zasahuje u požáru speciální vůz Fenix, inspektor a posádka záchranářů. Aktuálně bez zranění,“ napsali na twitter během požáru záchranáři. Nakonec zasahovat nemuseli.

Dnes byli vystěhováni všichni obyvatelé požárem zasaženého domu a čeká se na vyjádření statika. Podle mluvčí Prahy 11 Anny Kočicové je aktuálně kvůli požáru vystěhováno asi 200 lidí, kteří bytový dům obývali. V domě je asi 80 bytů.

Byty v šestém a sedmém patře, které požár zasáhl nejvíce, jsou neobyvatelné. Radnice Prahy 11 zatím poskytla náhradní ubytování šesti lidem. Další lidé našli zázemí u své rodiny či známých.


Autor: puc

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru