dnes
Sobota - oblacno
20°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
22°C
Hořelo několik vánočních stromků, v jedné pražské domácnosti došlo k tragédii
V bytě na Černém Mostě shořel vánoční stromek, škoda je 200 000 korun. Foto: Radek Krahulík / HZS Praha

Hořelo několik vánočních stromků, v jedné pražské domácnosti došlo k tragédii

Pražští hasiči zasahovali na Štědrý den od 7 hodin ráno do půlnoci u celkem devatenácti případů, z toho u čtyř požárů. Ve třech případech se jednalo o požár vánočního stromku. Jedna osoba zemřela.

Na Štědrý den od 17:42 hodin, v ulici Doležalova v Praze 14, zasahovaly dvě jednotky hasičů u požáru vánočního stromku v bytě panelového domu. Požár byl rychle uhašen, hasiči ale museli evakuovat z domu celkem 19 osob, 8 lidí prohlédla na místě posádka záchranářů.

„Hasiči také zachránili 4 kočky a psa. Požár poškodil vybavení bytu a způsobil škodu 200 000 korun. Příčinou byla nedbalost při používání otevřeného ohně,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

V 17:56 hodin zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů v ulici Lucemburská v pražských Vinohradech u požáru vánočního stromku a vybavení bytu obytného domu. Při požáru byla nalezena mrtvá čtyřicetiletá žena, další tři zraněné osoby skončily v péči záchranářů. Šlo o dva muže a malé dítě. Muž ve věku čtyřiceti let skončil s popáleninami obličeji a zad, dvaašedesátiletý s popáleninami hlavy a ruky.

Oba odvezli na popáleninové oddělení vinohradské nemocnice. Dívka ve věku dva a půl roku utrpěla lehké zranění, preventivně však byla také odvezena na vyšetření do nemocnice.„S ohledem na úmrtí osoby budou nyní celou událost prošetřovat kriminalisté Prahy II,“ uvedla Policie ČR na Twitteru.

„Požár byl lokalizován za 20 minut po příjezdu jednotek, z domu se před příjezdem hasičů evakuovalo deset osob. Proč začal hořet vánoční strom, zjišťují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR. Požár pravděpodobně ale vznikl od prskavky a způsobil škodu asi 400 000 korun,“ pokračoval Kavka.

Hasiči zasahovali také u požáru vánočního stromku v bytě v ulici Čs. armády v Praze 6. Požár byl rychle uhašen a obešel se bez zranění.


Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

Dnes v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru