Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hořela hala na výstavišti v Letňanech, část se zřítila
V areálu výstaviště v Letňanech hořela brzy ráno hala. Foto: HZS Praha

Hořela hala na výstavišti v Letňanech, část se zřítila

Dnes krátce před půl pátou vyjely jednotky pražských hasičů do areálu výstaviště v Letňanech k požáru vstupní haly, erá je součástí veletržního areálu. V něm probíhala výstava stanů a vybavení do přírody. Podle předběžných odhadů je škoda asi 150 milionů korun. Nikdo nebyl zraněn. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé. 

Po příjezdu hasičů bylo zřejmé, že byla plameny hala zasazena v plném rozsahu v délce asi 150 metrů. Na místě byl vyhlášen 3. stupeň poplachu s ohledem na přítomnost 14 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

Během zásahu se část haly zřítila, vedlejší haly se však podařilo před plameny ochránit. V 5:40 byl požár pod kontrolou. Chemici pražských hasičů nenaměřili v obytných částech Letňan nebezpečné koncentrace škodlivin v ovzduší.

Při požáru se nikdo nezranil, hasičský vyšetřovatel odhadl předběžně škodu na 150 milionů korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

Na místě v 6:30 hodin zůstala část jednotek. Dohašují se skrytá ohniska. Kouř z požáru byl nad ránem vidět desítky kilometrů daleko, lidé v okolí neměli větrat. 
 hala-letnany-1


Autor: TZ, red

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru