dnes
Pátek - oblacno
25°C
zítra
Sobota - oblacno
25°C
pozítří
Neděle - zatazeno
25°C
Hořel zbytkový olej bývalé kalící pece
Foto: Radek Krahulík

Hořel zbytkový olej bývalé kalící pece

Včera zasahovaly jednotky pražských hasičů ze strašnické, krčské a chodovské stanice, spolu s jednotkou SDH Dolní Měcholupy u požáru zbytkového oleje bývalé kalící pece v ulici K pérovně v Hostivaři. Areál je určen k likvidaci a při rozebírání pece došlo ke vznícení zbytků oleje na ploše 2×2 metry.

Hasiči zasahovali v dýchací technice a pomocí těžké pěny ochlazovali kalící pec včetně oleje v okolí, přetlakovou ventilací pak odvětrali prostor haly, který byl silně zakouřený. S ohledem na celkovou likvidaci kalící technologie v areálu byla škoda způsobená požárem minimální.


Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Hasiči v Horních Měcholupech: Zachránili dva lidi a čtyři psy

23. května 2019 v 06:35

Hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky zasahovali včera od 16:50 hodin v ulici Hornoměcholupská. Hořelo tam vybavení kuchyně v bytě obytného domu.

Další články
Nahoru