Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hořel obchod s nábytkem na Zličíně, škoda je patnáct milionů korun
Požár halu zničil. Foto: HZS Praha

Hořel obchod s nábytkem na Zličíně, škoda je patnáct milionů korun

Střechu obchodu s nábytkem na Zličíně v sobotu dopoledne zachvátil požár. Lokalizovat se ho podařilo zhruba po půl hodině. Škoda byla nakonec stanovena na 15 milionů korun. Na místě zasahovali i záchranáři, nikoho však nemuseli ošetřit. Informovali o tom mluvčí hasičů a záchranné služby Daniel Fík a Karel Kirs.

V 10:30 hodin byl na operační středisko pražských hasičů ohlášen požár prodejny nábytku v ulici V Pískovně. Na místo události byly ihned vyslány jednotky ve druhém stupni požárního poplachu.

„Po příjezdu první jednotky byl průzkumem zjištěn požár stropní konstrukce, který zasáhl plochu 60 krát 40 metrů. Nasazeny byly celkem tři vodní proudy a zásah probíhal v dýchací technice,“ popsal Kavka.

Lokalizace byla ohlášena asi po třiceti minutách od ohlášení a následovaly dohašovací a rozebírací práce. Kromě profesionálních hasičů na místě také zasahovalo několik jednotek dobrovolných hasičů, kteří zajišťovali mimo jiné kyvadlovou dopravu vody.

Během požáru došlo k propadnutí stropní konstrukce do prostoru prodejny. Z důvodu velkého množství uskladněného zboží trvalo vyklízení prostoru několik hodin. Záchranáři na místo vyslali inspektora, posádku záchranářů a speciál Fénix. „Událost se naštěstí obešla bez nutnosti našeho zásahu,“ uvedli záchranáři na síti X.

„Hasičský vyšetřovatel stanovil škodu, po dohodě se zástupem firmy, na šest milionů korun. Příčina požáru bude předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal Kavka. Nakonec bylo vyčíslení škody patnáct milionů korun.


Autor: puc

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

17. července 2024 v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru