Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Hořel obchod s nábytkem na Zličíně, škoda je patnáct milionů korun
Požár halu zničil. Foto: HZS Praha

Hořel obchod s nábytkem na Zličíně, škoda je patnáct milionů korun

Střechu obchodu s nábytkem na Zličíně v sobotu dopoledne zachvátil požár. Lokalizovat se ho podařilo zhruba po půl hodině. Škoda byla nakonec stanovena na 15 milionů korun. Na místě zasahovali i záchranáři, nikoho však nemuseli ošetřit. Informovali o tom mluvčí hasičů a záchranné služby Daniel Fík a Karel Kirs.

V 10:30 hodin byl na operační středisko pražských hasičů ohlášen požár prodejny nábytku v ulici V Pískovně. Na místo události byly ihned vyslány jednotky ve druhém stupni požárního poplachu.

„Po příjezdu první jednotky byl průzkumem zjištěn požár stropní konstrukce, který zasáhl plochu 60 krát 40 metrů. Nasazeny byly celkem tři vodní proudy a zásah probíhal v dýchací technice,“ popsal Kavka.

Lokalizace byla ohlášena asi po třiceti minutách od ohlášení a následovaly dohašovací a rozebírací práce. Kromě profesionálních hasičů na místě také zasahovalo několik jednotek dobrovolných hasičů, kteří zajišťovali mimo jiné kyvadlovou dopravu vody.

Během požáru došlo k propadnutí stropní konstrukce do prostoru prodejny. Z důvodu velkého množství uskladněného zboží trvalo vyklízení prostoru několik hodin. Záchranáři na místo vyslali inspektora, posádku záchranářů a speciál Fénix. „Událost se naštěstí obešla bez nutnosti našeho zásahu,“ uvedli záchranáři na síti X.

„Hasičský vyšetřovatel stanovil škodu, po dohodě se zástupem firmy, na šest milionů korun. Příčina požáru bude předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal Kavka. Nakonec bylo vyčíslení škody patnáct milionů korun.


Autor: puc

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru