dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C
Občanská sdruženíZpravodajství

Honzík a Mařenka se vydávají do světa

Pro malé i velké, rodiče, babičky i dědečky! Přijďte se naučit něco nového a zažít nevšední zážitek s celou rodinou. V pátek 5. září 2014 se park Kampa v centru Prahy promění a přivítá „Honzíky a Mařenky“ na jejich cestě do světa. 

Zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi na téma „Rodina jako první univerzita dítěte“ s názvem Honzík a Mařenka se vydávají do světa pro vás připravuje Síť mateřských center ve spolupráci s KC Kampa, společností Scio a téměř dvěma desítkami dalších organizací. Cílem akce je ukázat rodičům, co vše mohou naučit své děti, než se vydají do školy, aneb které buchty společně s rodiči upečou na cestu.

Návštěvníci se mohou těšit na 10 originálních soutěžních stanovišť připravených pražskými mateřskými centry a partnery akce, na kterých budou děti společně se svými rodiči či prarodiči plnit nejrůznější kreativní a dovednostní úkoly. Stanoviště budou doplněna pestrým doprovodným programem.

14:00 – 18:00 HLAVNÍ PROGRAM

10 originálních soutěžních stanovišť (výtvarné a rukodělné, hudební, pohybové dílny, vícegenerační, multikulturní, ekologické úkoly, aktivity na rozvoj měkkých dovedností …)

14:00 – 18:00 DOPROVODNÝ PROGRAM

Průběžně: malování na obličej, relaxační zóna pro menší děti, hrátky s hasiči – SDH Praha 1, venkovní výstava fotografií

14:00 – 15:00 workshop bubnování – s Jakubem Severínem hra na djembe

15:00 – 16:45 Prague Jazz Trio

16:00 – 16:50 Divadlo matky Vackové

17:00 – 17:15 vyhlášení výsledku fotosoutěže Křídla a kořeny naší rodiny

17:00 – 17:45 Prague Jazz Trio

17:30 poslední registrace

Vstup na akci je zdarma!

Křídla kořeny naší rodiny – celoroční kampaň Síť mateřských center jako příspěvek k 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN. Kampaň bude probíhat po celý rok na různých místech republiky. Posláním kampaně je otevřít prostor pro veřejnou diskusi a síťování stěžejních odborníků a dalších aktérů v oblasti rodinné problematiky (napříč státním, neziskovým i ziskových sektorem) včetně zapojení rodin samotných. Každý měsíc má své specifické zaměření na úhel pohledu na rodinu propojený s významnými dny. Více: www.kridla-koreny.cz

Síť mateřských center o.s. vznikla v roce 2001. Posiluje občanský život komunity, hodnoty rodiny a mezigeneračních vztahů, úlohu rodičů, mateřskou a otcovskou roli ve společnosti, podporuje právní ochranu rodiny, mateřství a rovných příležitostí pro všechny, usiluje o zdravý život ve zdravém prostředí. Síť MC poskytuje svým členům podporu a metodické vedení, pomáhá vzniku nových MC, pořádá semináře a konference, spolupracuje se státními i nestátními organizacemi i se zahraničními subjekty podobného zaměření. V současné době sdružuje Síť MC téměř 300 členských MC. Více: www.materska-centra.cz.

honzik-a-marenka-nahled


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Ježíškova vnoučata: TOP tým vybral mezi členy 15 000 korun na invalidní vozíky

13. ledna 2018 v 08:55

Předání šesti kolečkových křesel zástupcům Sanatoria TOPAS ve Vizovicích je výsledkem sbírky mezi členy mládežnického spolku TOP tým v rámci projektu Ježíškova vnoučata od Českého rozhlasu. V předvánoční sbírce mezi členy, jejichž věk se pohybuje v rozmezí 15 až 35 let, dokázali organizátoři...

Další články
Nahoru