dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Dětská PrahaObčanská sdruženíPražský život

Honzík a Mařenka přilákali pozornost

Inspiraci, jak rozvíjet schopnosti a dovednosti svých dětí od raného dětství, nabídla rodičům Síť mateřských center ve spolupráci s pražskými členskými mateřskými centry, Komunitním centrem Kampa a společností Scio 5. září 2014 na pražské Kampě. Pátečního odpoledne pro rodiny s dětmi pod názvem „Honzík a Mařenka se vydávají do světa“ se zúčastnilo 449 registrovaných osob, z toho 252 dětí. Akce, kterou Síť mateřských center pořádala poprvé za svou existenci, připoutala pozornost nejen aktivních účastníků, ale i mnoha kolemjdoucích – domácích i turistů. 

„Síť mateřských center staví na myšlence, že rodina má být první univerzita dítěte. Inspirovali jsme se v českých pohádkách, kde máma napekla Honzovi buchty a vyslala ho do světa. Buchty symbolizují schopnosti a dovedností, které by u dětí rodiče (i prarodiče) měli utužovat a rozvíjet dříve než půjdou do školy,“ přiblížila PR koordinátorka Sítě mateřských center Lucie Nemešová záměr aktivit na 10 soutěžních stáncích, které vycházely z principů školy hrou, kdy je běžný život propojován s rozvojem schopností a dovedností.

„Snažili jsme se ukázat, že jednotlivé činnosti s dětmi nestojí samy o sobě, ale vždy je spojujeme s komunikačními dovednostmi jako je vyjednávání, rozhodování, zodpovědnost, spolupráce, vytváření postupů, rozvoj řeči a podobně. Rodiče odcházeli s nadšením, že mají nové nápady pro společné chvíle s dětmi, což naplnilo náš záměr, protože nejvzácnějším darem, který můžeme svým dětem věnovat, je čas činorodě strávený společně s dětmi,“ s potěšením hodnotí přínos odpoledne Rut Kolínská, prezidentka Sítě mateřských center.

Program připravila mateřská centra: MC Balónek, MC Cirkus, MC Liška, MC Studánka Zličín, RC YMCA, RC Kamarád Chameleon a organizace Mezi námi, AFS Mezikulturní programy. Celý den vydatně pomáhaly dobrovolnice z dm drogerie markt s.r.o., která se stala generálním partnerem.

Akce se konala v rámci celoroční kampaně Sítě mateřských center Křídla a kořeny naší rodiny, jako příspěvek k zářijovému tématu Rodina jako první univerzita dítěte.

Honzík a Mařenka se vydávají do světa


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru