dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražské krimi

Honička ve Vídeňské ulici. S ukradeným autem boural a utíkal od nehody

Včera po poledni si na Vídeňské ulici všimli policisté pohotovostní motorizované jednotky vozidla Mazda. Už na první pohled mělo auto nevalný technický stav, proto se ho policisté rozhodli zkontrolovat. Nejprve přistoupili k anonymní kontrole registrační značky v policejních databázích. Díky tomu zjistili, že se jedná o vozidlo, které bylo toho dne odcizeno oprávněnému majiteli.

Proto se policisté rozhodli auto zastavit a zevrubně zkontrolovat jak vůz, tak řidiče. Ten ale, vědom si toho, že sedí v ukradeném autě, začal před policisty okamžitě ujíždět Dobronickou ulicí od Vídeňské k Libušské. Pronásledování samotné netrvalo dlouho, protože řidič Mazdy nezvládl v křižovatce Dobronická Libušská „své“ auto a naboural do protijedoucího Volva.

Neprodleně po nárazu řidič Mazdy z auta vyskočil a začal utíkat. Policisté ho zanedlouho zadrželi. Dalším prošetřováním zjistili, že nejenže čtyřiadvacetiletý mladík řídil odcizené vozidlo, ale za volant navíc sedl i přes platný zákaz řízení a ještě pod vlivem drog. Z toho důvodu je zadržený podezřelý hned ze tří trestných činů, a to neoprávněné užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Pokud se policistům podaří prokázat, že auto odcizil přímo zadržený, může mu být rozšířeno stíhání o trestný čin krádeže.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru