dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražská kultura

Hongkongský umělec Danny Yung představí v Praze své experimentální performance

Danny Yung se již více než čtyřicet let věnuje modernímu umění od architektury a urbanismu přes experimentální film a videoart až po experimentální divadlo a konceptuální umění. Je zakladatelem a uměleckým ředitelem známého hongkongského souboru experimentálního umění Zuni Icosahedron. V pátek 16. září se představí v Praze.
the-trial-2013-2-nahled

Představení The Trial z roku 2013.

Za inscenaci Tears of the Barren Hill získal v roce 2008 cenu Music Theatre NOW Award Mezinárodního divadelního institutu organizace UNESCO. Jako režisér, scénárista a scénograf se podílel na více než stovce divadelních produkcí v Číně, Japonsku, Evropě i USA.

Patří k průkopníkům hongkongského experimentálního filmu a videoartu. Jeho díla a instalace byly vystavovány v Hongkongu, Tokiu, Šanghaji, Paříži, Miláně, Washingtonu a v řadě dalších světových metropolí.

Danny Yung dlouhodobě usiluje o posilování kulturní výměny mezi Asií a Evropou. V roce 2009 za své aktivity na tomto poli obdržel od německého prezidenta Řád za zásluhy Spolkové republiky Německo. V současnosti je na rezidenčním pobytu v Berlíně, kde uvede svoje představení s názvem Flee by Night, v němž experimentuje s tradiční čínskou operou kchun-čchü.

Setkání s Danny Yungem proběhne v pátek 16. září v 16:30 v rámci doprovodného programu k Aj Wej-wejově instalaci Zvěrokruh v Národní galerii, v Malé dvoraně Veletržního paláce.

Součástí bude promítání ukázek jeho experimentálních performancí, včetně připravovaného představení Flee by Night, a beseda s diváky. Dannyho Yunga, který přijel na pozvání Mezinárodního sinologického centra Ťiang Ťing-kuovy nadace při UK uvede profesorka Olga Lomová z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru