dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C

Homoláč a Gregorová vyhráli golfový kros v Motole

Nádherný závod s pravou krosovou kulisou bláta a vody. Navzdory tomu, že se dopoledním deštěm a větrem přihlásil o slovo podzim, přilákal závěrečný podnik Salomon Trail Running Cup 2013 na golfovém hřišti v Praze-Motole rekordní účast téměř pěti stovek běžců všech kategorií. „Jednou bych si tu přál mistrovství Evropy,“ řekl Jiří Sequent, trenér vítěze Jiřího Homoláče.

Silničáři versus krosaři, tak zněl leitmotiv ústředního souboje. Jiří Homoláč v něm potvrdil kvality svoje i trenérské skupiny Jiřího Sequenta. „Pořád cítím ten maraton z minulého týdne, ale dnes už se mi běželo zase líp než včera v Horažďovicích,“ říkal.

Homoláč si po celý závod si udržoval mírný náskok a nenechal Robertu Krupičkovi, který vyhrál předchozí dva běhy STRC, šanci na útok. „Měl jsem na něj pořád dvacet metrů, v posledním kole jsem v prudké zatáčce lehnul a tím bylo rozhodnuto,“ dodal Krupička.

Souboj o třetí místo vyhrál možná překvapivě vicemistr světa v běhu na 800 metrů v hale Jakub Holuša. Čerstvě se přesunul ke kouči Sequentovi a oprášil lásku k terénu. „Pět let jsem ho teď nesměl běhat, ale v rámci objemové přípravy ho mám moc rád. Roviny mi jely, jen v sebězích jsem ztrácel, přece jen jsem se nechtěl zbytečně zrakvit,“ povídal muž, který se směřuje k vrcholu halové sezony už na 1500 metrů. „Obhajovat na půlce nebudu,“ potvrdil.

Na špici se drželi i Ondřej Fejfar a Martin Frei. „Běhám vrchy i krosy bez speciální přípravy a tady už mi scházel pevný odraz,“ vyprávěl Ondřej Fejfar. „Na půl roku jsem běhání zabalil kvůli práci, ale teď se vracím a začínám znovu,“ přihlásil se Martin Frei. V nejnabitějším startovním poli sezony do kompletní sestavy elitních českých běžců v terénu scházeli snad jen Milan Kocourek a Petr Pechek.

Doplňkový závod na 4 km ozdobila svoji účastí i olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. „Zapomněla jsem si na Šumavě vložky do běžeckých bot a po delší trati bych bez nich týden nechodila,“ omlouvala se z neúčasti v hlavním závodě.


Vánoční trhy na Hradě

Dnes v 09:54

Užít si Pražský hrad, trhy a výhled na město nebo inspirovat se pro vánoční nákupy. Vánoční trhy na Hradě začnou 24. listopadu.

Doll Prague 2017. Panenky a medvídci Teddy na výstavě

Dnes v 09:32

Od 24. do 26. listopadu bude ve Slovanském domě probíhat již 4. ročník celosvětové výstavy uměleckých panenek a medvídků Teddy. Své dílo přijede představit přes 140 umělců z 25 zemí.

Dnes začnou vánoční trhy na náměstí Míru

Dnes v 08:32

První vánoční trhy na území hlavního města začínají na náměstí Míru dnes, 20. listopadu. Otevřeny budou denně od 10 do 19 hodin až do Štědrého dne.

Festival Den poezie: Odpoledne pro děti

Dnes v 08:29

Dětské odpoledne v Kinského zahradě věnované 25. výročí vstupu Prahy do Unesca v neděli 26. listopadu od 14 do 17 hodin.

Putování za významnými architekty Prahy 5

Dnes v 07:38

V sobotu 25. listopadu se koná komentovaná prohlídka díla Josefa Schulze, významného architekta, restaurátora a pedagoga.

Olšanskými hřbitovy za osobnostmi vědy

Dnes v 07:05

V neděli 26. listopadu se v 10:30 koná komentovaná prohlídka Olšanských hřbitovů.

Bezplatná Běžecká škola Prahy 10

Včera v 17:56

Běžeckou školu můžete navštívit zdarma v úterý 21. listopadu od 18 hodin v Malešickém parku.

Sokol v Karlíně slaví 150 let od založení

Včera v 16:39

Od pondělí 20. do pátku 24. listopadu se konají oslavy 150 let od založení Sokola v Karlíně. Na návštěvníky čeká výstava, dětské hravé odpoledne, gymnastika, turnaj ve volejbalu.

Vernisáž výstavy Barvy a světlo

Včera v 16:05

Výstava obrazů herečky a malířky Jarmily Hájkové Švehlové Barvy a světlo ve středu 22. listopadu v 17.30.

Praha 5 pro seniory: Bezplatná donášková služba knih

Včera v 07:30

Až pět knížek doručených domů. Bezplatná donášková služba smíchovské pobočky Městské knihovny v Praze na náměstí 14. října 15, Praha 5. Tímto servisem knihovna vychází vstříc všem občanům Prahy 5, jimž je nad 75 let nebo jsou držiteli průkazu ZTP, ZTP/P.

Novodvorský Zvoneček potřetí

Včera v 07:21

Loutkový festival Novodvorský Zvoneček nabídne třídenní loutkovou smršť pro malé i velké. Těšte se na současnou loutkovou tvorbu, dílny, workshopy a výstavu.

Veritas - Kateřina Ranná

Včera v 06:19

Do 29. listopadu můžete v Galerii pod radnicí v Praze 3 vidět výstavu „Veritas – Kateřina Ranná“.

Praha 1 zve na Žofín

Včera v 06:10

Rodinné odpoledne plné vánočních zvyků a tradic ve velkém sále Paláce Žofín v neděli 3. prosince od 15 hodin.

Obrazy Jiřího Hudce

Včera v 06:04

Ještě týden, do 25. listopadu, můžete v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout výstavu obrazů Jiřího Hudce, které vás vtáhnou do světa barevného bohatství, vlídnosti a harmonie.

Další krátké zprávy
Nahoru