Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
HoLka na týden přeruší provoz tramvají v části Holešovic
Takto bude na holešovickém břehu vypadat začátek lávky pojmenované HolKa Vizualizace(2x): IPR Praha

HoLka na týden přeruší provoz tramvají v části Holešovic

Na Bubenském nábřeží bude přerušen tramvajový provoz. Důvodem jsou dočasné úpravy trati kvůli stavbě lávky z Holešovic do Karlína. Provoz bude přerušen od soboty 15. do pátku 21. ledna včetně. Vyplývá to z informací zveřejněných na stránkách dopravního podniku (DPP). Zahájení stavby lávky je podle informací ČTK naplánováno na 11. ledna.

Přemostění usnadní cestu na ostrov Štvanice a bude dalším propojením mezi městskými částmi. Stavba vyjde na 298 milionů korun.

Přerušení provozu bude v úseku mezi Vltavskou a Dělnickou a týká se tramvajových linek číslo 1, 6, 12, 14 a 25. Výluka začne těsně po půlnoci na sobotu 15. ledna a skončí o půlnoci na sobotu 22. ledna.

Podle informací ČTK budou po úpravách trati jezdit tramvaje po části nábřeží po dočasné jednokolejné trati, a to v místech před vchodem z nábřeží do Pražské tržnice.

lavka-holka-ze-stvanice

Takto bude vypadat lávka při pohledu ze Štvanice

Lávka do Karlína bude mít na holešovickém břehu Vltavy nástup právě na Bubenském nábřeží před branou do areálu tržnice. V Karlíně na Rohanském nábřeží vyústí na cyklostezku vedoucí po protipovodňové bariéře.

Lávka překlene 38 metrů mezi Karlínem a Štvanicí a 149 metrů mezi Štvanicí a Holešovicemi. Stavba by měla podle dřívějšího vyjádření magistrátu trvat 14 měsíců.

Lidé se mohou pěšky z Karlína do Holešovic dostat nyní pouze přes frekventovaný Hlávkův most nebo oklikou přes Rohanský ostrov a Libeňský most. Využít mohou v sezóně také přívoz. Na Štvanici se pak dostanou pouze z Hlávkova mostu či přívozem.

Praha v roce 2020 otevřela novou lávku z Císařského ostrova do Troje. Původní se zřítila na konci roku 2017. S mosty má Praha problém dlouhodobě. Ve špatném stavu je Libeňský nebo Hlávkův most, opravy vyžaduje také Palackého most a letos začne druhá část oprav Barrandovského mostu.


Autor: ČTK

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu metra Na Knížecí

18. ledna 2022 ve 20:43

Při příležitosti znovuotevření vestibulu ve stanici Anděl – Na Knížecí připravilo hlavní město prostřednictvím Dopravního podniku hl. m. Prahy a Galerie hl. m. Prahy výstavu Minulá budoucnost / Previous Future. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve...

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

17. ledna 2022 ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Další články
Nahoru