Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
HoLka na týden přeruší provoz tramvají v části Holešovic
Takto bude na holešovickém břehu vypadat začátek lávky pojmenované HolKa Vizualizace(2x): IPR Praha

HoLka na týden přeruší provoz tramvají v části Holešovic

Na Bubenském nábřeží bude přerušen tramvajový provoz. Důvodem jsou dočasné úpravy trati kvůli stavbě lávky z Holešovic do Karlína. Provoz bude přerušen od soboty 15. do pátku 21. ledna včetně. Vyplývá to z informací zveřejněných na stránkách dopravního podniku (DPP). Zahájení stavby lávky je podle informací ČTK naplánováno na 11. ledna.

Přemostění usnadní cestu na ostrov Štvanice a bude dalším propojením mezi městskými částmi. Stavba vyjde na 298 milionů korun.

Přerušení provozu bude v úseku mezi Vltavskou a Dělnickou a týká se tramvajových linek číslo 1, 6, 12, 14 a 25. Výluka začne těsně po půlnoci na sobotu 15. ledna a skončí o půlnoci na sobotu 22. ledna.

Podle informací ČTK budou po úpravách trati jezdit tramvaje po části nábřeží po dočasné jednokolejné trati, a to v místech před vchodem z nábřeží do Pražské tržnice.

lavka-holka-ze-stvanice

Takto bude vypadat lávka při pohledu ze Štvanice

Lávka do Karlína bude mít na holešovickém břehu Vltavy nástup právě na Bubenském nábřeží před branou do areálu tržnice. V Karlíně na Rohanském nábřeží vyústí na cyklostezku vedoucí po protipovodňové bariéře.

Lávka překlene 38 metrů mezi Karlínem a Štvanicí a 149 metrů mezi Štvanicí a Holešovicemi. Stavba by měla podle dřívějšího vyjádření magistrátu trvat 14 měsíců.

Lidé se mohou pěšky z Karlína do Holešovic dostat nyní pouze přes frekventovaný Hlávkův most nebo oklikou přes Rohanský ostrov a Libeňský most. Využít mohou v sezóně také přívoz. Na Štvanici se pak dostanou pouze z Hlávkova mostu či přívozem.

Praha v roce 2020 otevřela novou lávku z Císařského ostrova do Troje. Původní se zřítila na konci roku 2017. S mosty má Praha problém dlouhodobě. Ve špatném stavu je Libeňský nebo Hlávkův most, opravy vyžaduje také Palackého most a letos začne druhá část oprav Barrandovského mostu.


Autor: ČTK

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru