Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
HoLka na týden přeruší provoz tramvají v části Holešovic
Takto bude na holešovickém břehu vypadat začátek lávky pojmenované HolKa Vizualizace(2x): IPR Praha

HoLka na týden přeruší provoz tramvají v části Holešovic

Na Bubenském nábřeží bude přerušen tramvajový provoz. Důvodem jsou dočasné úpravy trati kvůli stavbě lávky z Holešovic do Karlína. Provoz bude přerušen od soboty 15. do pátku 21. ledna včetně. Vyplývá to z informací zveřejněných na stránkách dopravního podniku (DPP). Zahájení stavby lávky je podle informací ČTK naplánováno na 11. ledna.

Přemostění usnadní cestu na ostrov Štvanice a bude dalším propojením mezi městskými částmi. Stavba vyjde na 298 milionů korun.

Přerušení provozu bude v úseku mezi Vltavskou a Dělnickou a týká se tramvajových linek číslo 1, 6, 12, 14 a 25. Výluka začne těsně po půlnoci na sobotu 15. ledna a skončí o půlnoci na sobotu 22. ledna.

Podle informací ČTK budou po úpravách trati jezdit tramvaje po části nábřeží po dočasné jednokolejné trati, a to v místech před vchodem z nábřeží do Pražské tržnice.

lavka-holka-ze-stvanice

Takto bude vypadat lávka při pohledu ze Štvanice

Lávka do Karlína bude mít na holešovickém břehu Vltavy nástup právě na Bubenském nábřeží před branou do areálu tržnice. V Karlíně na Rohanském nábřeží vyústí na cyklostezku vedoucí po protipovodňové bariéře.

Lávka překlene 38 metrů mezi Karlínem a Štvanicí a 149 metrů mezi Štvanicí a Holešovicemi. Stavba by měla podle dřívějšího vyjádření magistrátu trvat 14 měsíců.

Lidé se mohou pěšky z Karlína do Holešovic dostat nyní pouze přes frekventovaný Hlávkův most nebo oklikou přes Rohanský ostrov a Libeňský most. Využít mohou v sezóně také přívoz. Na Štvanici se pak dostanou pouze z Hlávkova mostu či přívozem.

Praha v roce 2020 otevřela novou lávku z Císařského ostrova do Troje. Původní se zřítila na konci roku 2017. S mosty má Praha problém dlouhodobě. Ve špatném stavu je Libeňský nebo Hlávkův most, opravy vyžaduje také Palackého most a letos začne druhá část oprav Barrandovského mostu.


Autor: ČTK

Petržílkova je dočasně uzavřena

11. srpna 2022 v 09:07

V rámci probíhající rekonstrukce lávky Petržílkova je celá ulice do 23. srpna uzavřena. Objízdná trasa vede ulicí V Hůrkách.

Vodítkem přivázal fenku k sedačce auta

28. července 2022 v 09:26

Když procházel mladý pár ulicí po Dvořákově nábřeží, všiml si na zadním platě kufru ležícího psa. Auto stálo na přímém slunci, venkovní teplota se blížila k 30 stupňům, všechna okna byla zavřená, proto zhruba po 15 minutách muž kontaktoval tísňovou linku...

Rekonstrukce křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská začne 1. srpna

28. července 2022 v 07:04

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. srpna rozsáhlou rekonstrukci křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská, díky které dojde ke zvýšení kapacity a bezpečnosti chodců i dopravy.

Na další části Strakonické vznikne nový jízdní pruh pro hromadnou dopravu a IZS

25. července 2022 v 10:14

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 27. července další etapu rozšíření Strakonické v úseku od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky Mezichuchelské ulice po autobusovou zastávku Malá Chuchle.

Další články
Nahoru