Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
HOLIDAY WORLD & REGION WORLD: Za zážitky a cestovatelskou inspirací
17 bře
19 bře
Veletrhy
Partnerskou zemí se pro rok 2023 symbolicky stalo Slovensko. Foto: Martin Sopinec

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD: Za zážitky a cestovatelskou inspirací

17. 3. 2023 - 19. 3. 2023
Cestovatelé, milovníci zážitků a dobrodružství, těšte se!  V areálu PVA EXPO PRAHA se ve dnech 17. až 19. března konají mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD. Atraktivní destinace z celého světa i tuzemská turistická lákadla bude v Letňanech prezentovat přes tři sta vystavovatelů. 

Nejzajímavější turistické lokality představí 307 vystavovatelů z 26 zemí. Letošní ročník veletržního souběhu také připomene vznik samostatného Česka a Slovenska a s ním i stále trvající blízký vztah obou států. Partnerskou zemí se pro rok 2023 symbolicky stalo Slovensko a partnerským regionem akce je Plzeňský kraj. V rámci veletrhu budou zastupující národní agentury obou zemí CzechTourism a Slovakia Travel mimo jiné prezentovat vzájemnou spolupráci v cestovním ruchu i nejzajímavější turistické destinace svých regionů.

„Na veletrhu chystáme pro odbornou veřejnost Fórum cestovního ruchu zaměřené na klíčové téma současnosti – udržitelnost. Snažili jsme se připravit co nejzajímavější program, aktuální dění v mezinárodním turismu tak představí odborníci z celého světa. Chybět nebudou ani panelové diskuze. Jedna se zaměří na peníze na marketing a cestovní ruch, na druhé se proberou start-upy. Otevřou se i témata jako bezbariérový a udržitelný event, cykloturistika či cestovní ruch v národních parcích. Vše v Hale 8 v pátek 17. března od 10 do 17:30,“ říká vedoucí Institutu turismu agentury CzechTourism Petr Janeček.

Inspirace i výhodné ceny
Na HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se po letech vrací Japonsko, které nabídne širokou škálu zajímavostí země, od hlavního města Tokio až po méně známé destinace. Z asijského kontinentu dorazí také zástupci Indonésie, Filipín nebo Thajska. Českou veletržní premiéru budou mít například polské Lubušské vojvodství nebo gruzínské oblasti Adžárie a druhého největšího města Gruzie Batumi. Nejlákavější destinace své země představí litevští touroperátoři, spolková republika Německa Sasko, nebude chybět Jižní Tyrolsko s prezentací ledovcové oblasti Val Senales Schnalstal, v nabídce budou i lokality z Maďarska a Rumunsko. Cestovní kancelář Amerika Tours nabídne perly zaoceánské velmoci, návštěvníci se dozví také o turistických lákadlech v Peru, na Jamajce, na Kubě či v Jihoafrické republice a Maroku. Po covidové absenci se na veletrh vrací také Egypt. Cestovatelé z řad seniorů se mohou inspirovat nabídkou CK Delfín Travel, hotelbus Pangeo nabídne originální zájezdy v hotelbusu, výhodné letenky nabídne Turkish Airlines.

Atraktivity Slovenska
Partnerská země Slovensko představí mnoho lokalit, které mají Češi doslova za humny. „Slovensko je celoroční destinací, jsme druhá nejzelenější země v Evropě. Najdete u nás devět národních parků, více než 1600 termálních a minerálních pramenů, památky UNESCO, a hlavně jsme blízko. Za víkend stihnete navštívit historické město, dát si cyklotúru, vykoupat se v termálním prameni, navštívit některou z tajemných jeskyní a ještě si pochutnat na bryndzových haluškách nebo pečené huse,“ řekla Marta Kučerová z národní agentury SLOVAKIA TRAVEL.

Tuzemská lákadla
Partnerský region letošního ročníku, Plzeňský kraj, je krajem zlatavého moku, tajemné historie, průmyslových památek, neobjeveného baroka, hradů a zámků i svérázných tradic, které ožívají v národopisné oblasti – Chodsku. Své regiony budou prezentovat také Středočeský kraj, Jihomoravský kraj a jeho metropole Brno, dále kraje Pardubický, Královéhradecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský či Ústecký. O zajímavostech budou hovořit zástupci Prague City Tourism, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Krajského úřadu Jihomoravského kraje, destinační agentury České středohoří, UNESCO nebo portálu KAM po Česku. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. března proběhne festival KOLEM SVĚTA, který uvede celou řadu cestovatelů a dobrodruhů, fotografů, digitálních nomádů či poutníků.

Plus lodě a karavany
Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se také letos konají v souběhu s výstavou obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN a s výstavou lodí a vodních sportů FOR BOAT. Více informací najdete na www.holidayworld.cz.

bednari-plzensky-prazdroj03-plzensky-prazdroj

Partnerským regionem akce je Plzeňský kraj. Foto: Plzeňský Prazdroj


Autor: Hla

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Praha 9 připravuje Velikonoční potravinovou sousedskou sbírku

19. března 2023 v 10:17

Na úterý 4. dubna připravila radnice Prahy 9 Velikonoční potravinovou sbírku. Sbírat se budou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Sbírka je určena pro seniory v nouzi, samoživitele a klienty Armády spásy.

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Den pro zdraví v Praze 6

17. března 2023 ve 20:13

Ve středu 22. března se od 9:30 hodin koná na hřišti Aritmy v Praze 6 – Vokovicích Den pro zdraví.

Další články
Nahoru