Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
HOLIDAY WORLD & REGION WORLD: Za zážitky a cestovatelskou inspirací
17 bře
19 bře
Veletrhy
Partnerskou zemí se pro rok 2023 symbolicky stalo Slovensko. Foto: Martin Sopinec

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD: Za zážitky a cestovatelskou inspirací

17. 3. 2023 - 19. 3. 2023
Cestovatelé, milovníci zážitků a dobrodružství, těšte se!  V areálu PVA EXPO PRAHA se ve dnech 17. až 19. března konají mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD. Atraktivní destinace z celého světa i tuzemská turistická lákadla bude v Letňanech prezentovat přes tři sta vystavovatelů. 

Nejzajímavější turistické lokality představí 307 vystavovatelů z 26 zemí. Letošní ročník veletržního souběhu také připomene vznik samostatného Česka a Slovenska a s ním i stále trvající blízký vztah obou států. Partnerskou zemí se pro rok 2023 symbolicky stalo Slovensko a partnerským regionem akce je Plzeňský kraj. V rámci veletrhu budou zastupující národní agentury obou zemí CzechTourism a Slovakia Travel mimo jiné prezentovat vzájemnou spolupráci v cestovním ruchu i nejzajímavější turistické destinace svých regionů.

„Na veletrhu chystáme pro odbornou veřejnost Fórum cestovního ruchu zaměřené na klíčové téma současnosti – udržitelnost. Snažili jsme se připravit co nejzajímavější program, aktuální dění v mezinárodním turismu tak představí odborníci z celého světa. Chybět nebudou ani panelové diskuze. Jedna se zaměří na peníze na marketing a cestovní ruch, na druhé se proberou start-upy. Otevřou se i témata jako bezbariérový a udržitelný event, cykloturistika či cestovní ruch v národních parcích. Vše v Hale 8 v pátek 17. března od 10 do 17:30,“ říká vedoucí Institutu turismu agentury CzechTourism Petr Janeček.

Inspirace i výhodné ceny
Na HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se po letech vrací Japonsko, které nabídne širokou škálu zajímavostí země, od hlavního města Tokio až po méně známé destinace. Z asijského kontinentu dorazí také zástupci Indonésie, Filipín nebo Thajska. Českou veletržní premiéru budou mít například polské Lubušské vojvodství nebo gruzínské oblasti Adžárie a druhého největšího města Gruzie Batumi. Nejlákavější destinace své země představí litevští touroperátoři, spolková republika Německa Sasko, nebude chybět Jižní Tyrolsko s prezentací ledovcové oblasti Val Senales Schnalstal, v nabídce budou i lokality z Maďarska a Rumunsko. Cestovní kancelář Amerika Tours nabídne perly zaoceánské velmoci, návštěvníci se dozví také o turistických lákadlech v Peru, na Jamajce, na Kubě či v Jihoafrické republice a Maroku. Po covidové absenci se na veletrh vrací také Egypt. Cestovatelé z řad seniorů se mohou inspirovat nabídkou CK Delfín Travel, hotelbus Pangeo nabídne originální zájezdy v hotelbusu, výhodné letenky nabídne Turkish Airlines.

Atraktivity Slovenska
Partnerská země Slovensko představí mnoho lokalit, které mají Češi doslova za humny. „Slovensko je celoroční destinací, jsme druhá nejzelenější země v Evropě. Najdete u nás devět národních parků, více než 1600 termálních a minerálních pramenů, památky UNESCO, a hlavně jsme blízko. Za víkend stihnete navštívit historické město, dát si cyklotúru, vykoupat se v termálním prameni, navštívit některou z tajemných jeskyní a ještě si pochutnat na bryndzových haluškách nebo pečené huse,“ řekla Marta Kučerová z národní agentury SLOVAKIA TRAVEL.

Tuzemská lákadla
Partnerský region letošního ročníku, Plzeňský kraj, je krajem zlatavého moku, tajemné historie, průmyslových památek, neobjeveného baroka, hradů a zámků i svérázných tradic, které ožívají v národopisné oblasti – Chodsku. Své regiony budou prezentovat také Středočeský kraj, Jihomoravský kraj a jeho metropole Brno, dále kraje Pardubický, Královéhradecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský či Ústecký. O zajímavostech budou hovořit zástupci Prague City Tourism, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Krajského úřadu Jihomoravského kraje, destinační agentury České středohoří, UNESCO nebo portálu KAM po Česku. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. března proběhne festival KOLEM SVĚTA, který uvede celou řadu cestovatelů a dobrodruhů, fotografů, digitálních nomádů či poutníků.

Plus lodě a karavany
Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se také letos konají v souběhu s výstavou obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN a s výstavou lodí a vodních sportů FOR BOAT. Více informací najdete na www.holidayworld.cz.

bednari-plzensky-prazdroj03-plzensky-prazdroj

Partnerským regionem akce je Plzeňský kraj. Foto: Plzeňský Prazdroj


Autor: Hla

FTN se zúčastnila Dne zdraví, který pořádala Praha 4

Dnes v 10:59

Tento týden v úterý 19. září se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem Den zdraví, který každý rok pořádá Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou...

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Veletrh uměleckých knih na Zámku Troja

15. září 2023 v 08:45

Víte, kolik stromů je třeba pokácet pro výrobu jedné knížky? A je digitální kniha ekologičtější než tištěná kopie? Třetí ročník veletrhu uměleckých knih GHMP Art Book Fair, který bude probíhat na Zámku Troja 16. a 17. září, přináší téma ekologie a udržitelnosti v knižním průmyslu. K dramaturgii...

Nepatříte k 10 % Čechů s nemocnými ledvinami? Otestujte se zdarma a za pár minut

10. září 2023 v 08:42

Většina lidí má ve svém okolí někoho, kdo trpí chronickým onemocněním ledvin – postihuje totiž každého desátého Čecha, ale mnozí o své nemoci nevědí. Pokud není včas léčena, může vést k nevratnému selhání funkce ledvin, které vyžaduje doživotní dialýzu nebo transplantaci. Většinou je však možné...

Praha v rámci programu v oblasti zdravotnictví podpoří rozvoj paliativní péče

4. září 2023 v 15:22

Rada hl. m Prahy na svém pondělním jednání schválila vyhlášení Programu podpory v oblasti zdravotnictví pro rok 2024. Předpokládaný objem finančních prostředků určených pro tento účel je 67,5 milionů korun. Cílem záměru je prostřednictvím dotací podpora osob dlouhodobě nemocných nebo s postižením...

Další články
Nahoru