Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
HOLIDAY WORLD & REGION WORLD: Za zážitky a cestovatelskou inspirací
17 bře
19 bře
Veletrhy
Partnerskou zemí se pro rok 2023 symbolicky stalo Slovensko. Foto: Martin Sopinec

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD: Za zážitky a cestovatelskou inspirací

17. 3. 2023 - 19. 3. 2023
Cestovatelé, milovníci zážitků a dobrodružství, těšte se!  V areálu PVA EXPO PRAHA se ve dnech 17. až 19. března konají mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD. Atraktivní destinace z celého světa i tuzemská turistická lákadla bude v Letňanech prezentovat přes tři sta vystavovatelů. 

Nejzajímavější turistické lokality představí 307 vystavovatelů z 26 zemí. Letošní ročník veletržního souběhu také připomene vznik samostatného Česka a Slovenska a s ním i stále trvající blízký vztah obou států. Partnerskou zemí se pro rok 2023 symbolicky stalo Slovensko a partnerským regionem akce je Plzeňský kraj. V rámci veletrhu budou zastupující národní agentury obou zemí CzechTourism a Slovakia Travel mimo jiné prezentovat vzájemnou spolupráci v cestovním ruchu i nejzajímavější turistické destinace svých regionů.

„Na veletrhu chystáme pro odbornou veřejnost Fórum cestovního ruchu zaměřené na klíčové téma současnosti – udržitelnost. Snažili jsme se připravit co nejzajímavější program, aktuální dění v mezinárodním turismu tak představí odborníci z celého světa. Chybět nebudou ani panelové diskuze. Jedna se zaměří na peníze na marketing a cestovní ruch, na druhé se proberou start-upy. Otevřou se i témata jako bezbariérový a udržitelný event, cykloturistika či cestovní ruch v národních parcích. Vše v Hale 8 v pátek 17. března od 10 do 17:30,“ říká vedoucí Institutu turismu agentury CzechTourism Petr Janeček.

Inspirace i výhodné ceny
Na HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se po letech vrací Japonsko, které nabídne širokou škálu zajímavostí země, od hlavního města Tokio až po méně známé destinace. Z asijského kontinentu dorazí také zástupci Indonésie, Filipín nebo Thajska. Českou veletržní premiéru budou mít například polské Lubušské vojvodství nebo gruzínské oblasti Adžárie a druhého největšího města Gruzie Batumi. Nejlákavější destinace své země představí litevští touroperátoři, spolková republika Německa Sasko, nebude chybět Jižní Tyrolsko s prezentací ledovcové oblasti Val Senales Schnalstal, v nabídce budou i lokality z Maďarska a Rumunsko. Cestovní kancelář Amerika Tours nabídne perly zaoceánské velmoci, návštěvníci se dozví také o turistických lákadlech v Peru, na Jamajce, na Kubě či v Jihoafrické republice a Maroku. Po covidové absenci se na veletrh vrací také Egypt. Cestovatelé z řad seniorů se mohou inspirovat nabídkou CK Delfín Travel, hotelbus Pangeo nabídne originální zájezdy v hotelbusu, výhodné letenky nabídne Turkish Airlines.

Atraktivity Slovenska
Partnerská země Slovensko představí mnoho lokalit, které mají Češi doslova za humny. „Slovensko je celoroční destinací, jsme druhá nejzelenější země v Evropě. Najdete u nás devět národních parků, více než 1600 termálních a minerálních pramenů, památky UNESCO, a hlavně jsme blízko. Za víkend stihnete navštívit historické město, dát si cyklotúru, vykoupat se v termálním prameni, navštívit některou z tajemných jeskyní a ještě si pochutnat na bryndzových haluškách nebo pečené huse,“ řekla Marta Kučerová z národní agentury SLOVAKIA TRAVEL.

Tuzemská lákadla
Partnerský region letošního ročníku, Plzeňský kraj, je krajem zlatavého moku, tajemné historie, průmyslových památek, neobjeveného baroka, hradů a zámků i svérázných tradic, které ožívají v národopisné oblasti – Chodsku. Své regiony budou prezentovat také Středočeský kraj, Jihomoravský kraj a jeho metropole Brno, dále kraje Pardubický, Královéhradecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský či Ústecký. O zajímavostech budou hovořit zástupci Prague City Tourism, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Krajského úřadu Jihomoravského kraje, destinační agentury České středohoří, UNESCO nebo portálu KAM po Česku. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. března proběhne festival KOLEM SVĚTA, který uvede celou řadu cestovatelů a dobrodruhů, fotografů, digitálních nomádů či poutníků.

Plus lodě a karavany
Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se také letos konají v souběhu s výstavou obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN a s výstavou lodí a vodních sportů FOR BOAT. Více informací najdete na www.holidayworld.cz.

bednari-plzensky-prazdroj03-plzensky-prazdroj

Partnerským regionem akce je Plzeňský kraj. Foto: Plzeňský Prazdroj


Autor: Hla

V Galerii 1 je nová kavárna

23. května 2024 ve 12:10

Minulý týden byla ve Štěpánské ulici slavnostně otevřena nová kavárna a představena hostům. Kavárna Bílá vrána v Galerii 1 je sociální podnik, který dává zaměstnání lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním. Těmto lidem umožňuje dlouhodobé zaměstnání a příležitost získat dovednost...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

Šaty, které se hodí ke všemu - všestrannost košilových šatů

20. května 2024 v 06:15

Jestliže hledáte univerzální oblečení, které využijete na celou řadu příležitostí, zkuste vsadit např. na košilové šaty. Ty mohou mít mnoho podob. Na následujících řádcích si tak prozradíme, jaké kousky budou dobrou volbou pro aktuální sezónu. Inspirace je tady!

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Na Veletrhu vědy se letos představí šest fakult ČVUT

18. května 2024 v 11:19

Veletrh vědy, pořádaný Akademií věd ČR, se od svého prvního ročníku v roce 2015 rozrostl v největší a nejvyhledávanější akci popularizující vědu. ČVUT v Praze se proto letos rozhodlo nabídnout návštěvníkům ukázky činnosti hned šesti ze svých osmi fakult: Fakult stavební, strojní, elektrotechnické,...

Probíhá Týden rané péče

16. května 2024 ve 22:24

Právě nyní probíhá už 17. ročník osvětové kampaně Týden rané péče, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Celý týden (13. — 19. 5.) je zasvěcen informování o tom, jak rodinám pečujícím o dítě s postižením pomáhá služba raná péče a proč je bez nadsázky životně důležité, aby vhodná podpora dítěte...

Dny zdraví na Desítce

15. května 2024 v 19:06

Dny zdraví se v Praze 10 konají ve čtvrtek 16. a v pátek 17. května.

Festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou zkoumá město zdola

14. května 2024 v 11:27

Arnika, Paměť města, Jezevky, Roleta 39 a další iniciativy, zabývající se městskými tématy, pořádají již čtvrtý ročník festivalu Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Proběhne od pátku 17. května do neděle 19. května v Kasárnách Karlín. Název festivalu navazuje na výzvu, kterou v roce 2020 podepsalo...

Albertovský den

13. května 2024 v 09:24

Odpoledne plné zábavy a zážitků vás čeká ve středu 15. května na Palackého náměstí na Praze 2. Albertovský den je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži speciální vybavení, které umožňuje lidem po získaném poškození mozku fungovat v praktickém denním životě a věnovat se...

Další články
Nahoru