dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - oblacno
11°C
Holešovický strašák půjde k zemi, Praze 7 se podařilo uzavřít problematickou ubytovnu
Okolí ubytovny je zanedbané. Foto: archiv

Holešovický strašák půjde k zemi, Praze 7 se podařilo uzavřít problematickou ubytovnu

Sedmá městská část se po více než dvouleté snaze domohla uzavření Hostelu SPOAS v Jankovcově ulici v Holešovicích, s jehož provozem se dlouhodobě pojila řada negativních jevů. Ubytovna je v současné době vystěhována a brzy půjde k zemi.

Ubytovna SPOAS patřila mezi nejvíce problematická místa na území Prahy 7. Opakovaně zde byly evidovány negativní jevy spojené s výskytem drog, drobnou kriminalitou či narušováním veřejného pořádku.

„V souvislosti s touto neutěšenou situací se na nás také často obraceli občané, kteří v dané lokalitě žijí či pracují. Z několika místních šetření navíc vyšlo najevo, že ubytovna nesplňuje patřičné hygienické a bezpečnostní požadavky. Na základě uvedených skutečností začala městská část Praha 7 usilovat o uzavření objektu,“ uvedl starosta „sedmičky“ Marek Ječmének.

Na procesu směřujícímu k ukončení provozu Hostelu SPOAS se kromě městské části podílela také Policie ČR, městská policie a hasiči. Akce byla rovněž koordinovaná s hygieniky, sociálními pracovníky, odborníky na národnostní menšiny, Armádou spásy ČR a dalšími institucemi.

problematicka-ubytovna-praha-7a-nahled

Problematická ubytovna

Společnost Ferona, která sídlí blízko ubytovny, projevila zájem o využití pozemku. Odkup vyjednala s Prahou. S vlastníkem ubytovny se dohodla na odprodeji objektu. V současnosti připravuje jeho odstranění a kultivaci pozemku pro své využití.

„Ve spolupráci s policií budeme pokračovat v bezpečnostních akcích zaměřených na vytipované lokality a objekty,“ řekl radní Prahy 7 Jaroslav Kopecký.


Další články
Nahoru