dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Holešovické výstaviště se promění v největší biotržiště v zemi. Přivítá Festival Evolution
Ilustrační foto: archiv

Holešovické výstaviště se promění v největší biotržiště v zemi. Přivítá Festival Evolution

Přes 2500 metrů čtverečních napěchovaných biopotravinami a bioprodukty všeho druhu nabídnou již tento víkend veletrhy Biostyl a Zdraví. Ty se na pražském Výstavišti uskuteční od 11. do 13. dubna pod hlavičkou Festivalu Evolution, který se díky počtu vystavovatelů i rozsahu jejich nabídky na několik dní stane největším biotržištěm v České republice.

Nabídku několika set vystavovatelů, kteří návštěvníkům představí nejnovější trendy a produkty z oblasti biopotravin, regionálních produktů, přírodní kosmetiky a výživových doplňků, doplní i bohatá nabídka přednášek, ukázek, interaktivních workshopů a také oblíbených ochutnávek.

Cenné rady všem, kteří někdy tápou, co že to vlastně končí v jejich nákupních košících, poskytnou přítomní odborníci. Ti se zaměří na značení (certifikaci) potravin a dalších výrobků. Ve speciálním přednáškovém bloku poradí, jak se vyznat v etiketách, jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky a jak je důležité porozumět složení výrobků, jež používáme. Pro návštěvníky, kteří holdují zdravé stravě, jsou určeny přednášky a besedy o rawfood stravě, makrobiotice, tradiční čínské dietetice nebo o tom, jak vařit z konopí.

Duševní a tělesná rovnováha

Na festivalu Evolution se vedle sebe představí tradiční lékaři, stomatologové, podologové, internisté či nutriční terapeuti, a společně s nimi odborníci na alternativní léčbu a celostní medicínu. Dojde i na osvědčené rady našich babiček. Organizátoři připravili řadu přednášek, které účastníky seznámí s účinkem některých rostlin, bylinek i léčivých hub a jejich využitím pro samoléčení.

Chybět nebudou ani příspěvky zaměřené na duševní a tělesnou rovnováhu. Až z Mexika přijede o Mayském léčivém rituálu přednášet terapeut Pascal K´in Greub, italský badatel Silvano Paoluci se bude věnovat léčivým energiím a Američanka Teal Swan Scott pro změnu využívání emocí.

Od 11. do 13. dubna se bude na Festivalu Evolution konat pětice veletrhů: Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace. Třídenní celofestivalovou vstupenku je možné zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu 390,– Kč, na místě pak za 500,– Kč. Jednodenní vstupné na všechny veletrhy činí 200,– Kč, pro studenty, důchodce a ZTP je zvýhodněná cena 125,– Kč.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru