dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - skorojasno
13°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
14°C
Holešovické kanceláře ArtGen opět ožily uměním
Exponáty netradiční formou dokazují, do jaké míry jsou peníze nedílnou součástí našeho každodenního života, stejně jako jídlo a vzduch. Foto: ArtMoney

Holešovické kanceláře ArtGen opět ožily uměním

Budova ArtGen Office Gallery v Holešovicích znovu ožila uměním. Rozvíjí tak unikátní koncept kancelářské galerie, která spojuje život v práci a život mimo ní. Od začátku května do konce září je v ArtGen Office Gallery instalována unikátní výstava ArtMoney, která představuje pomocí exponátů propojení světa umění a světa peněz.

Výstava ArtMoney je další ze série kulturních akcí, které pomáhají v kancelářském centru ArtGen vytvářet z městské části Holešovice nové kulturní centrum Prahy. ArtMoney představuje dva světy – svět umění a svět peněz – očima výtvarníka Pavla Šťastného, ekonoma Tomáše Sedláčka a dalších osobností ze světa ekonomie a peněz.

artmoney-3-nahled Exponáty návštěvníkům dokážou netradiční formou, do jaké míry jsou peníze nedílnou součástí našeho každodenního života, stejně jako jídlo a vzduch.

Donutí je zamyslet se, že přinášejí pozitiva i negativa, a ukážou, jak moc je mají rádi a jak lidstvo odedávna fascinují.

„V rozvojové lokalitě Holešovic propojuje ArtGen umění, moderní architekturu a nadčasový přístup. V kombinaci s výbornou dostupností do centra města vytváří ideální prostředí pro život malých i velkých nájemců a jejich zaměstnanců,“ popsala netradiční zaměření kancelářské budovy Milena Doubková, manažerka ArtGen Office Gallery.

„Každý rok je vytištěno více bankovek do hry Monopoly než skutečné měny. Pražské Holešovice a Bubny, kde stojí kancelářské centrum ArtGen, jsou ideální lokalitou pro výstavbu Prahy budoucnosti, ale stále čekají na nového Karla IV., který byl asi největším developerem v historii Česka. Světy peněz a umění se prolínají a často jsou plné paradoxů, které chceme na výstavě ukázat,“ komentuje obsah výstavy Pavel Šťastný, spoluautor a zároveň kurátor kulturních aktivit v kancelářském centru ArtGen.

Výstava ArtMoney je další z řady kulturních projektů v ArtGen Office Gallery, jejíž filozofií je od počátku přinést umění do kancelářských prostor. Již v listopadu 2013 ožila fasáda rozestavěného centra venkovní expozicí Eyes Full of Colours, v průběhu léta 2014 pak v Art Showroomu vznikala výšivka z několika desítek tisíc stehů, která se stala předlohou pro booklet nového alba skupiny MIG 21. S projektem ArtGen se za dobu jeho existence spojili různí umělci, jako designér Jakub Berdych, držitel cen Czech Grand Design Awards, sochař Jan Novotný, malíř Jan Uldrych, módní návrhářka Eva Brzáková, fotografka Nikol Štrosová či designér Pavel Šťastný.Stav přírody. Výstava obrazů malířky Albíny Gorbíny

Včera v 17:48

Od středy 24. října najdete v Knihovně Antonína Švehly novou výstavu obrazů mladé amatérské malířky Albíny Gorbíny, která v Praze vystavuje vůbec poprvé.

Sarah Pinborough: Knižní novinka Tiché lži jsou napínavým psychologickým thrillerem

Včera v 16:11

Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout.

Palm Off Fest 2018 zve na bezplatné filmové projekce s diskuzemi

Včera v 08:16

Festival Palm Off Fest ve spolupráci s projektem KineDok nabídne v rámci doprovodného programu také bezplatné filmové projekce pro veřejnost a diskuse k několika výrazným snímkům. 

Program národních oslav 100 let republiky – Oslavme společné století v Praze

18. října 2018 v 09:57

V centru Prahy vyvrcholí o víkendu 27. – 28. října národní oslavy k příležitosti sto let vzniku republiky. Pražany a návštěvníky z celé republiky a zahraničí čeká bohatý program, který dnes na tiskové konferenci představili zástupci hl. m. Prahy, agentury Czech Tourism, Českého rozhlasu, Českých...

Zuzana Stirská: Jen já a klavír

18. října 2018 v 07:45

Zuzana Stirská je po mnoho let spojována se souborem Fine Gospel Time. Teď přichází s komorním představením, ve kterém se Zuzana blýskne širokou škálou svých pěveckých schopností. Je stejně dobrá zpěvačka spirituálů, gospelů, ale i šansonů, muzikálů a dokonce i jazzových...

Múzy dětem v galerii Portheimka

18. října 2018 v 07:20

Praha 5 zve na benefiční výstavu výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR – Múzy dětem, do galerie Portheimka. Výstava se koná do 25. listopadu.

Před sto lety a dnes. Koncert k výročí vzniku Československé republiky s doprovodným programem

17. října 2018 ve 21:19

Další z akcí k významnému výročí vzniku Československé republiky si pro vás připravila třetí městská část 24. října od 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na pódiu se vystřídají kapely jako Péro za kloboukem, Kateřina Steinerová & Her Swing Boys či legendární Garage & Tony...

Praha 5: Výstava Inka v Altánu Klamovka

17. října 2018 ve 14:55

Výstavy Barbory Čápové „Inka” v galerii Altánu Klamovka byla zahájena v úterý 16. října a potrvá do 10. listopadu.

Koncert komorní hudby v Galerii 14

17. října 2018 v 08:10

Ve středu 24. října se v Galerii 14 koná koncert komorní hudby. Na programu jsou skladby Antonína Dvořáka, Leonarda Bernsterina, Michael Nymana. Začátek je v 18:30 hodin.

Výstava Zachraňte naše děti na radnici pokračuje

17. října 2018 v 07:03

Na radnici Prahy 15 stále pokračuje výstava, kterou zrealizovaly Historická rada Svazu Čechů v RCH a NVI Jednota v roce 2016 k 25. výročí válečných událostí na Daruvarsku. Do České republiky ji přivezl v roce 2017 starosta Milan Wenzl, který zajistil její putování. Najdete zde fotografie reportéra...

Praha 3 zve na slavnostní koncert k výročí vzniku Československa, vstup je zdarma

17. října 2018 v 00:10

K významnému výročí založení Československa Praha 3 připravila pro veřejnost na čtvrteční večer slavnostní koncert ve výjimečných prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.  

Další články
Nahoru