dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Holešovické kanceláře ArtGen opět ožily uměním
Exponáty netradiční formou dokazují, do jaké míry jsou peníze nedílnou součástí našeho každodenního života, stejně jako jídlo a vzduch. Foto: ArtMoney

Holešovické kanceláře ArtGen opět ožily uměním

Budova ArtGen Office Gallery v Holešovicích znovu ožila uměním. Rozvíjí tak unikátní koncept kancelářské galerie, která spojuje život v práci a život mimo ní. Od začátku května do konce září je v ArtGen Office Gallery instalována unikátní výstava ArtMoney, která představuje pomocí exponátů propojení světa umění a světa peněz.

Výstava ArtMoney je další ze série kulturních akcí, které pomáhají v kancelářském centru ArtGen vytvářet z městské části Holešovice nové kulturní centrum Prahy. ArtMoney představuje dva světy – svět umění a svět peněz – očima výtvarníka Pavla Šťastného, ekonoma Tomáše Sedláčka a dalších osobností ze světa ekonomie a peněz.

artmoney-3-nahled Exponáty návštěvníkům dokážou netradiční formou, do jaké míry jsou peníze nedílnou součástí našeho každodenního života, stejně jako jídlo a vzduch.

Donutí je zamyslet se, že přinášejí pozitiva i negativa, a ukážou, jak moc je mají rádi a jak lidstvo odedávna fascinují.

„V rozvojové lokalitě Holešovic propojuje ArtGen umění, moderní architekturu a nadčasový přístup. V kombinaci s výbornou dostupností do centra města vytváří ideální prostředí pro život malých i velkých nájemců a jejich zaměstnanců,“ popsala netradiční zaměření kancelářské budovy Milena Doubková, manažerka ArtGen Office Gallery.

„Každý rok je vytištěno více bankovek do hry Monopoly než skutečné měny. Pražské Holešovice a Bubny, kde stojí kancelářské centrum ArtGen, jsou ideální lokalitou pro výstavbu Prahy budoucnosti, ale stále čekají na nového Karla IV., který byl asi největším developerem v historii Česka. Světy peněz a umění se prolínají a často jsou plné paradoxů, které chceme na výstavě ukázat,“ komentuje obsah výstavy Pavel Šťastný, spoluautor a zároveň kurátor kulturních aktivit v kancelářském centru ArtGen.

Výstava ArtMoney je další z řady kulturních projektů v ArtGen Office Gallery, jejíž filozofií je od počátku přinést umění do kancelářských prostor. Již v listopadu 2013 ožila fasáda rozestavěného centra venkovní expozicí Eyes Full of Colours, v průběhu léta 2014 pak v Art Showroomu vznikala výšivka z několika desítek tisíc stehů, která se stala předlohou pro booklet nového alba skupiny MIG 21. S projektem ArtGen se za dobu jeho existence spojili různí umělci, jako designér Jakub Berdych, držitel cen Czech Grand Design Awards, sochař Jan Novotný, malíř Jan Uldrych, módní návrhářka Eva Brzáková, fotografka Nikol Štrosová či designér Pavel Šťastný.Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru