Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Holešovická škola má šest nových tříd, přes léto se rekonstruovalo i v Praze 2
ZŠ T. G. Masaryka má nové třídy, toto je jedna z nich. Foto: P7

Holešovická škola má šest nových tříd, přes léto se rekonstruovalo i v Praze 2

Městské části využily období letních prázdnin k úpravám škol na svých územích. Někde přibyly nové třídy, jinde se učitelé a především děti budou moci v září těšit na nové vybavení. Co se realizovalo v druhé a sedmé městské části?

Praha 7 dokončila další etapu rozsáhlé rekonstrukce ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí v Holešovicích. V rámci stavebních úprav půdních prostor zde vzniklo šest nových tříd pro 150 žáků.

„Rekonstrukce ZŠ T. G. Masaryka probíhala ve dvou etapách od léta 2019. V rámci každé etapy jsme otevřeli tři nové třídy a také šatny a kabinety pro učitele. Do školy nyní může chodit o 150 žáků více, což je při stále se zvyšujícím tlaku na vzdělávací kapacity v naší městské části velmi dobrá zpráva,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě).

Rekonstrukce ZŠ T. G. Masaryka začala v červenci 2019. První etapa se týkala levého křídla a modernizace střední části budovy. Stavba byla zahájena v červenci 2019 a dokončena v září 2020. V rámci této etapy škola získala tři nové učebny, kabinet a šatny.

Dále byla provedena montáž rozvodů vody a kanalizace, instalace povrchů a modernizace sociálního zařízení. Zrekonstruované prostory disponují příjemným interiérem a novým technickým vybavením.

Druhá etapa byla zahájena loni v červenci a dokončena letos v červnu. Vznikly další tři nové třídy, kabinet a šatny v pravém křídle budovy. V průběhu prázdnin byl prostor vybaven nábytkem a dalším zařízením tak, aby bylo vše kompletně připraveno na zahájení výuky od 1. září.

„Každý rok se počty přihlášených dětí na tuto školu zvyšují, a proto se snažíme, aby prostory i zázemí tomuto zájmu odpovídaly. Letos se nám zde podařilo otevřít dokonce dvě přípravné třídy. Věříme, že se dětem v nových třídách bude líbit a že tu budou moci strávit s učiteli a kamarády příjemný a snad konečně také i plnohodnotný školní rok,“ řekla radní Prahy 7 pro školství a vzdělávání Hana Šišková (Praha 7 Sobě). Celkové náklady na obě etapy rekonstrukce školy podle ní činily 84,2 milionu korun.

Praha 2 

Během letních prázdnin do zvelebení svých škol pustila Praha 2. Nových oken se dočkala základní škola Londýnská a mateřská škola Slovenská (pobočka Koperníkova), v základní a mateřské škole Na Smetance se realizuje složitá rekonstrukce plynové kotelny a v mateřské škole Čtyřlístek v ulici Londýnská se zdařila komplexní rekonstrukce elektroinstalace.

Nové školní hřiště budou v následujícím školním roce využívat žáci prvního stupně ZŠ Vratislavova a děti z MŠ Šumavská 32 si užijí zrekonstruované hřiště v Moravské ulici.

„Vedle oprav a rekonstrukcí investujeme každoročně i do vybavení škol. Letos jsme konkrétně podpořili projekt Dvojka digitální, v rámci kterého jsme zajistili školám novou výpočetní techniku a vylepšili IT infrastrukturu. Pro tento účel jsme vyčlenili z rozpočtu městské části 7 milionů korun,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS), která má školství ve své gesci. 

„Díky projektu naše školy získaly moderní počítačové vybavení dle vlastního výběru – notebooky, interaktivní tabule a také softwarové vybavení. V základní škole Sázavská byla instalována bezdrátová technologie a děti ze Štěpánské zasednou v úplně nové počítačové učebně,“ dodala starostka. 


Autor: red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru