Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Holešovická škola má šest nových tříd, přes léto se rekonstruovalo i v Praze 2
ZŠ T. G. Masaryka má nové třídy, toto je jedna z nich. Foto: P7

Holešovická škola má šest nových tříd, přes léto se rekonstruovalo i v Praze 2

Městské části využily období letních prázdnin k úpravám škol na svých územích. Někde přibyly nové třídy, jinde se učitelé a především děti budou moci v září těšit na nové vybavení. Co se realizovalo v druhé a sedmé městské části?

Praha 7 dokončila další etapu rozsáhlé rekonstrukce ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí v Holešovicích. V rámci stavebních úprav půdních prostor zde vzniklo šest nových tříd pro 150 žáků.

„Rekonstrukce ZŠ T. G. Masaryka probíhala ve dvou etapách od léta 2019. V rámci každé etapy jsme otevřeli tři nové třídy a také šatny a kabinety pro učitele. Do školy nyní může chodit o 150 žáků více, což je při stále se zvyšujícím tlaku na vzdělávací kapacity v naší městské části velmi dobrá zpráva,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě).

Rekonstrukce ZŠ T. G. Masaryka začala v červenci 2019. První etapa se týkala levého křídla a modernizace střední části budovy. Stavba byla zahájena v červenci 2019 a dokončena v září 2020. V rámci této etapy škola získala tři nové učebny, kabinet a šatny.

Dále byla provedena montáž rozvodů vody a kanalizace, instalace povrchů a modernizace sociálního zařízení. Zrekonstruované prostory disponují příjemným interiérem a novým technickým vybavením.

Druhá etapa byla zahájena loni v červenci a dokončena letos v červnu. Vznikly další tři nové třídy, kabinet a šatny v pravém křídle budovy. V průběhu prázdnin byl prostor vybaven nábytkem a dalším zařízením tak, aby bylo vše kompletně připraveno na zahájení výuky od 1. září.

„Každý rok se počty přihlášených dětí na tuto školu zvyšují, a proto se snažíme, aby prostory i zázemí tomuto zájmu odpovídaly. Letos se nám zde podařilo otevřít dokonce dvě přípravné třídy. Věříme, že se dětem v nových třídách bude líbit a že tu budou moci strávit s učiteli a kamarády příjemný a snad konečně také i plnohodnotný školní rok,“ řekla radní Prahy 7 pro školství a vzdělávání Hana Šišková (Praha 7 Sobě). Celkové náklady na obě etapy rekonstrukce školy podle ní činily 84,2 milionu korun.

Praha 2 

Během letních prázdnin do zvelebení svých škol pustila Praha 2. Nových oken se dočkala základní škola Londýnská a mateřská škola Slovenská (pobočka Koperníkova), v základní a mateřské škole Na Smetance se realizuje složitá rekonstrukce plynové kotelny a v mateřské škole Čtyřlístek v ulici Londýnská se zdařila komplexní rekonstrukce elektroinstalace.

Nové školní hřiště budou v následujícím školním roce využívat žáci prvního stupně ZŠ Vratislavova a děti z MŠ Šumavská 32 si užijí zrekonstruované hřiště v Moravské ulici.

„Vedle oprav a rekonstrukcí investujeme každoročně i do vybavení škol. Letos jsme konkrétně podpořili projekt Dvojka digitální, v rámci kterého jsme zajistili školám novou výpočetní techniku a vylepšili IT infrastrukturu. Pro tento účel jsme vyčlenili z rozpočtu městské části 7 milionů korun,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS), která má školství ve své gesci. 

„Díky projektu naše školy získaly moderní počítačové vybavení dle vlastního výběru – notebooky, interaktivní tabule a také softwarové vybavení. V základní škole Sázavská byla instalována bezdrátová technologie a děti ze Štěpánské zasednou v úplně nové počítačové učebně,“ dodala starostka. 


Autor: red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru