dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Holešovice si mohou oddechnout. Tamější fantom, co měl rád přízemí, je už za mřížemi
Tady to měl zloděj moc rád. Ilustrační foto: Matěj Baťha / Wikimedia Commons

Holešovice si mohou oddechnout. Tamější fantom, co měl rád přízemí, je už za mřížemi

V průběhu května a června se začaly v ulicích Jankovcova, U Uranie a dalších přilehlých oblastech množit případy krádeží vloupáním do bytů a kanceláří. Pachatel si téměř výhradně vybíral domácnosti a firemní prostory, které se nacházely v přízemí. Obyvatelé Holešovic si však již mohou oddechnout, zloděj je za mřížemi a byl již obviněn.

Způsobů, jak se do přízemních prostor dostat, měl několik. Ve valné většině případů okno vylomil, nebo rovnou rozbil jeho skleněnou výplň. Kriminalisté ale evidují také případy, při kterých pachateli ulehčili práci sami obyvatelé nemovitosti tím, že nechali okna v těchto přízemních bytech otevřená dokořán a buď usnuli, nebo odešli z bytu či kanceláře pryč.

Čtyřiadvacetiletému lapkovi pak už nic nebránilo v tom, aby si přisvojil peněženky, finanční hotovost, platební karty, různou spotřební elektroniku (DVD, televizory a jiné), mobilní telefony a osobní počítače. Při dvanácti zatím zadokumentovaných případech toho mladík nakradl za téměř tři sta tisíc korun.

V trestné činnosti mu nebránil ani ten fakt, že byl už v roce 2009 za obdobnou trestnou činnost odsouzen k téměř dvouletému vězení, které si zatím neodpykal. Proto po zadržení putoval nenechavec do výkonu dřívějšího trestu odnětí svobody, který se mu za trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku může prodloužit až o tři roky.

„Nutno zmínit, že prošetřování protiprávního jednání obviněného i nadále pokračuje, a nelze vyloučit, že vykradených bytů bude mít mladík na svědomí mnohem víc,“ upozornil policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Autor: Lukáš Plecháček

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru