dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražský životVíkendové tipy

Holešovice rozzáří fotografický festival

Pražské Holešovice již tradičně hostí podzimní fotografický festival FOTOSFÉRA, a to od dnešního dne do 26. září. Během celého září si fandové fotografie mohou vybírat ze 4 netradičních workshopů, 3 výstav a mnoha setkání s osobnostmi české i světové fotografické sféry. Hlavní festivalový den nabídne celodenní bohatý program plný projekcí, osobností, debat, modelek a dobré zábavy, to vše v prostorech SASAZU.

„Odstartujeme 1.září venkovní expozicí  fotografického dokumentu HolešoviceNOW, uvádí Jan Hodač, ředitel projektu FOTOSFÉRA, a dodává „jde o obrazovou kroniku přeměn a rozvoje současných Holešovic, kterou tvoří sama místní komunita lidí, takže se určitě máte na co těšit.“ Přes 1000 fotografií Holešovic bude představeno právě na slavnostním zahájení festivalu 1.9. v 17 hodin ve venkovním atriu komplexu Classic7.

Jednotlivé události festivalu budou probíhat na místech jako je Cross Club, Paralelní Polis, Prazelenina, Biblioteca Del Vino, DOX, přístav Marína, SASAZU a další. Žít to bude také v holešovických ulicích během 3 streetových workshopů – jeden povede proslulý fotograf Antonín Kratochvíl, druhý bude ve znamení polaroidového retra a během třetího se otevřou střechy holešovických výškových budov a umožní tak zažít a fotit město jinak. Ryze pro fajnšmekry je připraven workshop v CrossClubu zaměřený na focení tattoo modelek ve stylu Glamour / PunkArt s osobní účastí známého erotického mága a fotografa Jána Hronského alias Žlutého Doda.  

Fotosféra také rozzáří netradiční holešovické prostory unikátními výstavami. Italský fotograf Gianni Russo, představí svou nejznámější kolekci aktů MODÍ inspirovanou tvorbou Modiglianiho – fotografie budou promítány během venkovní projekce v místní italské Bibliotece del Vino. Slavný český vědec František Weyda návštěvníky pozve do fascinujícího mikrosvěta elektronové fotografie v Paralelní Polis. Festival také tradičně vybral 12 festivalových hvězd, kterým zajistil profesionální tisky limitované edice PictoArt a představí je na společné výstavě.

Festival vyvrcholí fotografickým dnem v SASAZU 26. září. Mnohahodinový program bude postaven na audiovizuálních velkoformátových projekcích fotografií významných autorů a na osobních setkání s mnoha fotografickými osobnostmi. Prostor dostane i výběr mladých fotografických talentů z celého světa sekce FotoFresh. Kromě tématických besed a tvůrčí dílny bude v programu i předání ocenění Fotosféra Award 2015.

Paralelní součástí programu je glamour fotomodelingová zóna Czech Beauty. Návštěvníci si užijí pohodlných projekcí fotografií, moderovaných debat o technice a nových trendech, zároveň mohou využít všech bodů doprovodného programu a festivalový den prožít velmi akčně s fotoaparátem na krku.

Více o programu festivalu a jeho jednotlivých událostech sledujete www.festival-fotosfera.cz


Další články
Nahoru