Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Holčička se na akci pro děti bála vlastní opilé matky
K opilé ženě s dítětem dorazila hlídka strážníků. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Holčička se na akci pro děti bála vlastní opilé matky

Čtyřicetiletá žena se na akci pro děti poslední říjnovou sobotu opila tak, že se jí bála vlastní dcera. Návštěvníci akce na pomoc přivolali strážníky. Informovala o tom mluvčí Městské policie hlavního města Praha Irena Seifertová.

Hned dvě oznámení o opilé matce v lesoparku Hostivař obdržela městská policie na tísňovou linku 156 kolem půl osmé večer.

Proti přijíždějící autohlídce šel dav lidí v čele s ženou, která měla v náručí asi čtyřletou holčičku. Ta strážníkům řekla, že ji oslovila dezorientovaná žena s nesmyslným dotazem, kde prý je východ z lesa. Protože měla strach o dítě, které šlo vedle ní, raději zavolala na policii.

„Matka holčičky stála vedle a dožadovala se své dcery s tím, že půjde domů. Když se po ní natahovala, že si ji vezme, dítě se rozplakalo a otočilo se k ní zády,“ popsala Seifertová.

Z ženy byl silně cítit alkohol, mluvila zmateně a bylo zjevné, že není schopná se bezpečně o svoji dceru postarat. Strážníci se snažili zjistit její totožnost a kontakt na otce dítěte, ale žena s nimi odmítala spolupracovat. Stejně tak se odmítla podrobit dechové zkoušce.

Hlídka požádala o pomoc sociální pracovnici, která následně přijela na místo. Kontakt na otce dítěte se podařilo posléze zjistit prostřednictvím státní policie.

„Jemu pak byla dcera za přítomnosti sociální pracovnice předána. Případem se nyní zabývá správní orgán a odbor sociálně právní ochrany dětí,“ dodala Irena Seifertová.


Autor: Lucie Rychlá

Žižkovské pivobraní

Dnes v 07:08

O víkendu 31. května a 1. června se milovníci piva opět sjedou na Parukářku do Prahy 3, kde na ně budou čekat více než tři desítky minipivovarů. Na pódiu nebude chybět hudební doprovod a další doprovodný program pro malé i velké.

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

Včera ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Vlak usmrtil ženu, nehoda zkomplikovala provoz příměstských i dálkových spojů

Včera v 09:36

V Roztokách u Prahy v pondělí po půl šesté ráno srazil vlak ženu, ta nehodu nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušený do 8:20 hodin, informovaly České dráhy. Policisté se případem zabývají a zjišťují totožnost usmrcené ženy. Kvůli mimořádné události bylo zrušeno...

Ošetření stromů v ulicích Benešovská a U Zdravotního ústavu

Včera v 08:53

V týdnu od 27. května bude probíhat arboristické ošetření stromů v Benešovské ulici, v úseku Ruská – Vlašimská a v části ulice U Zdravotního ústavu. Javory, které tvoří převážnou část stromořadí špatně snášejí městské prostředí a ve velké míře...

Vycházka s průvodcem: Staré Vršovice a jejich historie

Včera v 07:47

Trasa vycházky bude věnovaná objevování starých Vršovic, jejichž historie sahá do doby středověku. Uvidíte, kde bývaly staré vinice z doby Karla IV., kde se rozkládaly nejstarší usedlosti podél potoka Botiče a také, kde byla stará Vršovická tvrz či zajímavá vila...

Vedení Prahy 1 jmenovalo ředitelky školek a školních jídelen

26. května 2024 v 08:00

Na 18. zasedání Rady městské části Praha 1 byly tento týden znovujmenovány dvě ředitelky mateřských škol a dvě ředitelky školních jídelen. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

Další články
Nahoru