Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Holčička se na akci pro děti bála vlastní opilé matky
K opilé ženě s dítětem dorazila hlídka strážníků. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Holčička se na akci pro děti bála vlastní opilé matky

Čtyřicetiletá žena se na akci pro děti poslední říjnovou sobotu opila tak, že se jí bála vlastní dcera. Návštěvníci akce na pomoc přivolali strážníky. Informovala o tom mluvčí Městské policie hlavního města Praha Irena Seifertová.

Hned dvě oznámení o opilé matce v lesoparku Hostivař obdržela městská policie na tísňovou linku 156 kolem půl osmé večer.

Proti přijíždějící autohlídce šel dav lidí v čele s ženou, která měla v náručí asi čtyřletou holčičku. Ta strážníkům řekla, že ji oslovila dezorientovaná žena s nesmyslným dotazem, kde prý je východ z lesa. Protože měla strach o dítě, které šlo vedle ní, raději zavolala na policii.

„Matka holčičky stála vedle a dožadovala se své dcery s tím, že půjde domů. Když se po ní natahovala, že si ji vezme, dítě se rozplakalo a otočilo se k ní zády,“ popsala Seifertová.

Z ženy byl silně cítit alkohol, mluvila zmateně a bylo zjevné, že není schopná se bezpečně o svoji dceru postarat. Strážníci se snažili zjistit její totožnost a kontakt na otce dítěte, ale žena s nimi odmítala spolupracovat. Stejně tak se odmítla podrobit dechové zkoušce.

Hlídka požádala o pomoc sociální pracovnici, která následně přijela na místo. Kontakt na otce dítěte se podařilo posléze zjistit prostřednictvím státní policie.

„Jemu pak byla dcera za přítomnosti sociální pracovnice předána. Případem se nyní zabývá správní orgán a odbor sociálně právní ochrany dětí,“ dodala Irena Seifertová.


Autor: Lucie Rychlá

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru