Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Holandský fotbalový fanoušek zranil v centru hlavního města turistku
Na místě zasahovali policisté. Ilustrační foto: archiv

Holandský fotbalový fanoušek zranil v centru hlavního města turistku

V pátém kole Evropské konferenční ligy se dnes v Edenu utkají fotbalisté Slavie s hráči Feyenoordu Rotterdam. Z Holandska dorazili fanoušci, kteří už od včerejška zaměstnávají pražskou policii.

Policisté včera v podvečer na Staroměstském náměstí zadrželi mladíka z Holandska, který vhodil zažehnutou světlici mezi skupinku turistů stojící opodál.

„Světlice popálila jednu z turistek na ruce, což si vyžádalo lékařské ošetření. Po něm byla z nemocnice propuštěna do domácího léčení. Mladíka následně zadrželi policisté a předvedli na policejní služebnu k dalším úkonům,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu výtržnictví a je projednáván ve zkráceném přípravném řízení. Za tento skutek hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Na opatření v souvislosti se zápasem se podílí několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních. K dispozici je i policejní vrtulník.

Do Prahy přijeli i radikální příznivci příznivců hostujícího týmu, kteří se v minulých dnech zapojili do násilností v Rotterdamu. Pražské policisty proto posílili kolegové z pořádkových jednotek z Brna, Plzně a Ústí nad Labem.   

Podle zatím zjištěných informací se budou fanoušci fotbalového klubu Feyenorod Rotterdam dnes  okolo 16. hodiny přesouvat z centra metropole ke stadionu ve Vršovicích. „Celou dobu na ně budou dohlížet pořádkové jednotky, aby eliminovaly možné násilnosti a narušení veřejného pořádku," upozornil Rybanský. 


Autor: puc

Na Smíchově srazil vlak muže, vyprostili ho hasiči

Dnes v 11:32

Jednotka pražských profesionálních hasičů a jednotka hasičů Správy železnice zasahovaly v pondělí 27. března po 19 hodině na železničním viaduktu v Nádražní ulici v Praze 5 u střetu muže s vlakem.

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

27. března 2023 ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

27. března 2023 ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Další články
Nahoru