Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Holandský fotbalový fanoušek zranil v centru hlavního města turistku
Na místě zasahovali policisté. Ilustrační foto: archiv

Holandský fotbalový fanoušek zranil v centru hlavního města turistku

V pátém kole Evropské konferenční ligy se dnes v Edenu utkají fotbalisté Slavie s hráči Feyenoordu Rotterdam. Z Holandska dorazili fanoušci, kteří už od včerejška zaměstnávají pražskou policii.

Policisté včera v podvečer na Staroměstském náměstí zadrželi mladíka z Holandska, který vhodil zažehnutou světlici mezi skupinku turistů stojící opodál.

„Světlice popálila jednu z turistek na ruce, což si vyžádalo lékařské ošetření. Po něm byla z nemocnice propuštěna do domácího léčení. Mladíka následně zadrželi policisté a předvedli na policejní služebnu k dalším úkonům,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu výtržnictví a je projednáván ve zkráceném přípravném řízení. Za tento skutek hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Na opatření v souvislosti se zápasem se podílí několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních. K dispozici je i policejní vrtulník.

Do Prahy přijeli i radikální příznivci příznivců hostujícího týmu, kteří se v minulých dnech zapojili do násilností v Rotterdamu. Pražské policisty proto posílili kolegové z pořádkových jednotek z Brna, Plzně a Ústí nad Labem.   

Podle zatím zjištěných informací se budou fanoušci fotbalového klubu Feyenorod Rotterdam dnes  okolo 16. hodiny přesouvat z centra metropole ke stadionu ve Vršovicích. „Celou dobu na ně budou dohlížet pořádkové jednotky, aby eliminovaly možné násilnosti a narušení veřejného pořádku," upozornil Rybanský. 


Autor: puc

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru