Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Holandský fotbalový fanoušek zranil v centru hlavního města turistku
Na místě zasahovali policisté. Ilustrační foto: archiv

Holandský fotbalový fanoušek zranil v centru hlavního města turistku

V pátém kole Evropské konferenční ligy se dnes v Edenu utkají fotbalisté Slavie s hráči Feyenoordu Rotterdam. Z Holandska dorazili fanoušci, kteří už od včerejška zaměstnávají pražskou policii.

Policisté včera v podvečer na Staroměstském náměstí zadrželi mladíka z Holandska, který vhodil zažehnutou světlici mezi skupinku turistů stojící opodál.

„Světlice popálila jednu z turistek na ruce, což si vyžádalo lékařské ošetření. Po něm byla z nemocnice propuštěna do domácího léčení. Mladíka následně zadrželi policisté a předvedli na policejní služebnu k dalším úkonům,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu výtržnictví a je projednáván ve zkráceném přípravném řízení. Za tento skutek hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Na opatření v souvislosti se zápasem se podílí několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních. K dispozici je i policejní vrtulník.

Do Prahy přijeli i radikální příznivci příznivců hostujícího týmu, kteří se v minulých dnech zapojili do násilností v Rotterdamu. Pražské policisty proto posílili kolegové z pořádkových jednotek z Brna, Plzně a Ústí nad Labem.   

Podle zatím zjištěných informací se budou fanoušci fotbalového klubu Feyenorod Rotterdam dnes  okolo 16. hodiny přesouvat z centra metropole ke stadionu ve Vršovicích. „Celou dobu na ně budou dohlížet pořádkové jednotky, aby eliminovaly možné násilnosti a narušení veřejného pořádku," upozornil Rybanský. 


Autor: puc

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

Včera v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Nářadí ve stavební buňce a nocleh ho zlákaly k noční návštěvě

2. listopadu 2021 v 15:58

Zvuk tříštícího se skla a tupé rány vycházející z nedalekého staveniště probudily obyvatele z ulice U Klikovky v Praze 5. Hlídka srážníků prošla na staveniště otevřenou bránou a zjistila světlo a pohyb ve stavební buňce.

Dohromady nadýchali téměř 7 promile

2. listopadu 2021 v 08:55

Na Šostakovičově náměstí v Praze 13 konzumovala podnapilá skupina osob alkohol, posedávala na lavičkách, kolem ležely sklenice od piva a vodky. Pět osob, které se hlučně bavily, prokázaly na výzvu svou totožnost a konzumaci alkoholu na zakázaném místě s nimi hlídka vyřešila třemi pokutami a ve...

Další články
Nahoru