dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Hodinoví manželé jsou na roztrhání. Zájem o řemeslnické práce roste, v Praze nejvíce
Ilustrační foto: freeimages

Hodinoví manželé jsou na roztrhání. Zájem o řemeslnické práce roste, v Praze nejvíce

Poptávka po řemeslnických pracích v českých domácnostech stále roste, a to jak v rámci malých oprav, tak u větších projektů, jako jsou rekonstrukce bytů. Nejvíce poptávají řemeslníky lidé z Prahy a Středočeského kraje.

Nejčastěji Češi objednávají takzvané hodinové manžely, tedy muže schopné provádět veškeré drobnější řemeslné práce. Hodinový manžel je zdaleka nejpoptávanější specializací. Jde téměř o 20 procent ze všech realizovaných objednávek.

„Hodinová sazba takového řemeslníka se pohybuje okolo 150 korun za hodinu práce plus poplatek za dopravu," popisuje Tomáš Jankůj ze serveru SeznamRemeslniku.cz. Mezi řemeslníky, o které je největší zájem, dále patří instalatéři a topenáři (9 procent objednávek) či malíři, lakýrníci a tapetáři (7 procent).

Odborníci upozorňují, že na struktuře objednávek lze vysledovat zlepšující se ekonomickou situaci v České republice. „V posledních třech měsících narůstá podíl poptávek komplexních stavebních rekonstrukcí a ubývají poptávky menších oprav. To je důkaz začínajícího oživení ekonomiky," uvádí Jankůj.

Roste i částka, kterou jsou čeští zákazníci ochotni do objednané práce investovat. „Průměrná hodnota poptávky je asi 70 tisíc korun, což ve srovnání s loňským rokem znamená sedmiprocentní nárůst," doplňuje Jankůj.

Čeští zákazníci se již naučili vyhledávat i řemeslnické služby na internetu. Nejpopulárnější je podle Jankůje online poptávání řemeslníků v Praze a Středočeském kraji, následují Brno, Severomoravský kraj a Vysočina.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Včera ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru