dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská politika

Hnutí PRO PRAHU: za krizi projektu Opencard může předchozí i současné vedení města

Politické hnutí PRO PRAHU pokládá současný tristní vývoj projektu Opencard za důsledek špatných manažerských rozhodnutí magistrátu v minulosti, ale je za ním také absence nadefinovaných služeb a datových standardů, které by místo vyvíjení nového technického řešení, například v případě krize podobné té současné, umožnily pružně využít infrastrukturu komerčního sektoru a najít rychle nového dodavatele služeb.

Chybějící koncepce by tak mohla do budoucna způsobit, že se město v budoucnu opět ocitne ve slepé uličce, například proto, že teď pod tlakem přistoupí pouze na krátkodobé technické řešení celého problému.

„Myslíme si, že k projektu Opencard bylo od začátku přistupováno velmi nešťastně," říká výkonný místopředseda PRO PRAHU a starosta Koloděj Zbyněk Passer. „Město tento projekt dlouhodobě podceňovalo a současný krizový stav, který může v nejhorším případě omezit Pražany v jejich běžných potřebách, jako je doprava do práce a nebo třeba k lékaři, je zapříčiněn hlavně nečinností současného i předchozího vedení města," dodává.

„Velkou chybou by teď bylo nechat se uvrtat pod tlakem do jakéhokoliv krátkodobého technického řešení, které by v budoucnu město zavedlo do podobné slepé uličky a akorát by řešení odložilo na pozdější dobu," vyjadřuje dále své obavy z právě probíhajícího vyjednávání magistrátu a firmy EMS, která Opencard provozuje.

„Už dávno měly být definovány určité standardy, které by Praze umožnily pružně reagovat na nastalou situaci a sehnat nového provozovatele, takže by si jakákoliv soukromá firma nemohla brát za rukojmí přes milion obyvatel města," říká Petra Venturová, předsedkyně PRO PRAHU. „Za liknavý přístup k vedení projektu Opencard a současné riziko, že cestující budou muset stát fronty na vyzvednutí papírových kuponů, ale můžeme vinit právě jen minulé a současné vedení města," dodává.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru