Dnes Čtvrtek - jasno 31°C
Zítra Pátek - skorojasno 31°C
Čtvrtek 17. 6. 2021
Svátek má Adolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Hnutí předalo Sněmovně petici za zrušení opatření proti covidu
Petenti požadují rychlejší otvíraní služeb a obchodů. Ilustrační foto: archiv

Hnutí předalo Sněmovně petici za zrušení opatření proti covidu

Zástupci hnutí Otevřeme Česko-Chcípl PES včera odnesli do Sněmovny petici Za normální svět – Otevřeme Česko, pod kterou se podepsalo 15 000 lidí. Petenti požadují, aby vláda povolila otevřít hotelům, restauracím, fitness centrům a dalším živnostníkům a podnikatelům, kterým zakázala činnost v rámci opatření proti pandemii covidu-19. Postup vlády je podle nich špatný a vláda v boji proti covidu selhala. ČTK to sdělil místopředseda hnutí Jiří Janeček.

Hnutí vzniklo sdružením lidí, kteří nesouhlasí s kroky vlády proti šíření covidu. V minulosti organizovalo protestní akce nebo vyzývalo restaurace a další podniky, aby navzdory nařízením otevřely.

„Tato petice má více jak 10 000 podpisů, a proto očekáváme veřejné slyšení v petiční výboru," uvedl Janeček.

Petenti požadují okamžité otevření výše zmíněných živností, zvýšit ochranu rizikových skupin obyvatel jako jsou senioři či lidé se zdravotními obtížemi nebo přehodnotit tzv. kompenzační opatření podnikatelům. Pomoci má vláda rovněž těm, kteří museli své živnosti v souvislosti s proticovidovými opatřeními ukončit.

„Jsme přesvědčeni, že vládní opatření jsou nesprávná, nezákonná, neúčelná a pro řadu oborů a segmentů ekonomiky zcela likvidační. Vláda nechává svými kroky padnout stovky a tisíce podnikatelů a živnostníků, na kterých v minulých třiceti letech stavěla ekonomika ČR své základy," píší petenti.

Vláda proti covidu podle hnutí a petentů bojuje systémem pokus-omyl a ve své činnosti selhává. „Vláda popírá aktuální statistická data. Její opatření nevychází z žádné seriózní studie, ani se neopírá o žádná relevantní data státních institucí," píše se v textu petice.

Petičnímu výboru ve Sněmovně předají petici za zrušení pandemického zákona také poslanci Lubomír Volný a Marián Bojko (oba Volný blok). Blok sesbíral za tři týdny pod návrh 17 301 podpisů.

Pandemický zákon byl přijat po dohodě vlády s opozicí, která jeho schválením podmiňovala svůj souhlas s prodloužením nouzového stavu. Návrh na zrušení zákona, případně jeho části, podala Ústavnímu soudu skupina senátorů za STAN, Piráty a ODS.


Participace k budoucí podobě Jarovské třídy odstartovala

Dnes v 09:46

Veřejnost má šanci ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy. V Malešické ulici je až do 25. června umístěn informační kontejner. Online dotazníkové šetření probíhá do 11. července.

Web Praha školská bude informovat o vzdělávání v Praze

Dnes v 08:51

Praha má nový webový portál, který informuje o vzdělávání v metropoli a jejím okolí. Web Praha školská od loňského prosince úspěšně testoval svůj provoz a začátkem června byl oficiálně převeden pod hlavní server pražského magistrátu. 

Veřejnost se vyjadřovala k vybudování parku Na Pláni

Včera ve 20:43

V úterý 15. června v 17 hodin proběhla na on-line prezentace „Vybudování parku Na Pláni“.

Setkání ke Strategii rozvoje 2030+. Co čeká Košíře a Motol?

Včera v 08:05

Debata se zástupci radnice v ZŠ Weberova v Praze 5 ve čtvrtek 17. června od 17 hodin na téma co čeká Košíře a Motol v příštích několika letech? Jaké nové projekty se zrealizují?

Praha 6 zařídí očkování v domácím prostředí

Včera v 07:41

Praha 6 zajistila očkování v domácím prostředí. Pokud znáte nebo máte ve svém okolí člověka, který se není jinak schopen dopravit k očkováni, zavolejte na radnici, mobilní očkovací tým doveze očkování přímo na místo

Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

15. června 2021 v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

15. června 2021 v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

15. června 2021 v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Další články
Nahoru