Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 18°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hnutí ANO v Praze schválilo kandidátku pro volby do zastupitelstva, jen lídra vybere později
Ondřej Prokop během jednání pražského zastupitelstva. Foto: archiv

Hnutí ANO v Praze schválilo kandidátku pro volby do zastupitelstva, jen lídra vybere později

Krajský sněm pražské organizace hnutí ANO schválil návrh kandidátní listiny do zářijových komunálních voleb. Neobsazena zatím zůstává pozice lídra, ten vzejde v následujících týdnech z primárek, které proběhnou mezi celou pražskou členskou základnou. Informoval o tom předseda pražské organizace hnutí ANO Ondřej Prokop, dvojka kandidátky.  

„Podařilo se nám dát dohromady silnou kandidátku, kde jsou jak zkušení zastupitelé, aktivní lidé z městských částí, ale i třeba kolegové se zkušenostmi z vyšších pater politiky. Praha dnes jede na setrvačník, je zakonzervovaná. Jediné v čem současný primátor vyniká, je arogance, pózování na fotkách či přejmenovávání ulic nebo malování nesmyslných cyklopruhů. Česká metropole nikdy neměla tak tragické vedení,“ uvedl Prokop. 

„Beru to jako experiment, který nevyšel a je třeba jít dál. Pokud nechtějí Pražané vedení města, které se jen předvádí a dělá populistická gesta, chvástá se tím, že řeší zástupné problémy, pak je čas na změnu. Osoba lídra našemu týmu ještě dodá sílu, a proto jsme se rozhodli kroky schválení kandidátky a lídra rozdělit. Za mě má podporu Patrik Nacher, rád mu pomůžu, ale respektuji jeho přání, že si chce projít primárkami,“ dodal. 

patrik-nacher_1

Poslanec a zastupitel Patrik Nacher

„Moc si vážím podpory kolegů, a i přes jednomyslnou podporu předsedů oblastí na pozici lídra, jsem požádal o dvoufázový postup – nejprve schválit kandidátní listinu s místy 2 až 65, a následně vyhlásit primárky, ve kterých se férově utkají všichni, kdo se o pozici lídra budou ucházet. Takový postup dává smysl. Kromě jiného by si lídr měl být jistý, že má podporu drtivé většiny pražských členů, zároveň tím ale dojde i k jejich aktivizaci, a to je před začátkem kampaně velmi důležité,“ řekl poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher. 

Lídrem a kandidátem na primátora měl být již před čtyřmi roky, tehdy jej nakonec vystřídal podnikatel Petr Stuchlík, který ale po několika měsících mandát zastupitele složil. 

S Nacherem navrženým postupem souhlasí i Ondřej Prokop. „Patrika si vážím a jím zvolený postup mi dává smysl, pomůže nám všem. Ve volbách chceme uspět a k tomu je důležité táhnout za jeden provaz. Pokud mi pomůže zmobilizovat velkou část našich členů a sympatizantů, bude to v kampani naší velkou výhodou. Volby nevyhrávají jen dobrá hesla na plakátech, ale především konkrétní lidé a práce, která za nimi stojí v městských částech. Ti, kteří mezi sousedy v paneláku, venku na hřišti, na fotbale nebo v hospodě přesvědčí své sousedy, že hnutí ANO je letos nejlepší volba,“ dodal Prokop. 

Z druhého místa bude budoucímu lídrovi sekundovat právě předseda pražské organizace a zastupitelského klubu Ondřej Prokop (Praha 11). Třetí místo bude hájit exposlankyně a odbornice na oblast digitalizace Barbora Kořanová (Praha 16), následovaná místostarostou Prahy 15 a dopravním expertem Václavem Bílkem (Praha 15). Na pátém místě je Jan Kolář, radní v Praze 2.

 V první desítce na kandidátní listině dále jsou Martin Benkovič (Praha 17), Radmila Kleslová (Praha 10), Jan Hušbauer (Praha 4), Radomír Nepil (Praha 8) a Marcela Plesníková (Praha 13). 

„Finální podobu kandidátní listiny bude stejně jako ve všech ostatních případech ještě schvalovat celorepublikový výbor hnutí ANO, a to počítám, že proběhne do konce června,“ vysvětlil procesní postup Ondřej Prokop.

kandidatka-ano-2022

Zdroj: hnutí ANO


Autor: red

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru