Dnes Pondělí - prehanky-dest 19°C
Zítra Úterý - bourky 19°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Hnutí ANO v Praze schválilo kandidátku pro volby do zastupitelstva, jen lídra vybere později
Ondřej Prokop během jednání pražského zastupitelstva. Foto: archiv

Hnutí ANO v Praze schválilo kandidátku pro volby do zastupitelstva, jen lídra vybere později

Krajský sněm pražské organizace hnutí ANO schválil návrh kandidátní listiny do zářijových komunálních voleb. Neobsazena zatím zůstává pozice lídra, ten vzejde v následujících týdnech z primárek, které proběhnou mezi celou pražskou členskou základnou. Informoval o tom předseda pražské organizace hnutí ANO Ondřej Prokop, dvojka kandidátky.  

„Podařilo se nám dát dohromady silnou kandidátku, kde jsou jak zkušení zastupitelé, aktivní lidé z městských částí, ale i třeba kolegové se zkušenostmi z vyšších pater politiky. Praha dnes jede na setrvačník, je zakonzervovaná. Jediné v čem současný primátor vyniká, je arogance, pózování na fotkách či přejmenovávání ulic nebo malování nesmyslných cyklopruhů. Česká metropole nikdy neměla tak tragické vedení,“ uvedl Prokop. 

„Beru to jako experiment, který nevyšel a je třeba jít dál. Pokud nechtějí Pražané vedení města, které se jen předvádí a dělá populistická gesta, chvástá se tím, že řeší zástupné problémy, pak je čas na změnu. Osoba lídra našemu týmu ještě dodá sílu, a proto jsme se rozhodli kroky schválení kandidátky a lídra rozdělit. Za mě má podporu Patrik Nacher, rád mu pomůžu, ale respektuji jeho přání, že si chce projít primárkami,“ dodal. 

patrik-nacher_1

Poslanec a zastupitel Patrik Nacher

„Moc si vážím podpory kolegů, a i přes jednomyslnou podporu předsedů oblastí na pozici lídra, jsem požádal o dvoufázový postup – nejprve schválit kandidátní listinu s místy 2 až 65, a následně vyhlásit primárky, ve kterých se férově utkají všichni, kdo se o pozici lídra budou ucházet. Takový postup dává smysl. Kromě jiného by si lídr měl být jistý, že má podporu drtivé většiny pražských členů, zároveň tím ale dojde i k jejich aktivizaci, a to je před začátkem kampaně velmi důležité,“ řekl poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher. 

Lídrem a kandidátem na primátora měl být již před čtyřmi roky, tehdy jej nakonec vystřídal podnikatel Petr Stuchlík, který ale po několika měsících mandát zastupitele složil. 

S Nacherem navrženým postupem souhlasí i Ondřej Prokop. „Patrika si vážím a jím zvolený postup mi dává smysl, pomůže nám všem. Ve volbách chceme uspět a k tomu je důležité táhnout za jeden provaz. Pokud mi pomůže zmobilizovat velkou část našich členů a sympatizantů, bude to v kampani naší velkou výhodou. Volby nevyhrávají jen dobrá hesla na plakátech, ale především konkrétní lidé a práce, která za nimi stojí v městských částech. Ti, kteří mezi sousedy v paneláku, venku na hřišti, na fotbale nebo v hospodě přesvědčí své sousedy, že hnutí ANO je letos nejlepší volba,“ dodal Prokop. 

Z druhého místa bude budoucímu lídrovi sekundovat právě předseda pražské organizace a zastupitelského klubu Ondřej Prokop (Praha 11). Třetí místo bude hájit exposlankyně a odbornice na oblast digitalizace Barbora Kořanová (Praha 16), následovaná místostarostou Prahy 15 a dopravním expertem Václavem Bílkem (Praha 15). Na pátém místě je Jan Kolář, radní v Praze 2.

 V první desítce na kandidátní listině dále jsou Martin Benkovič (Praha 17), Radmila Kleslová (Praha 10), Jan Hušbauer (Praha 4), Radomír Nepil (Praha 8) a Marcela Plesníková (Praha 13). 

„Finální podobu kandidátní listiny bude stejně jako ve všech ostatních případech ještě schvalovat celorepublikový výbor hnutí ANO, a to počítám, že proběhne do konce června,“ vysvětlil procesní postup Ondřej Prokop.

kandidatka-ano-2022

Zdroj: hnutí ANO


Autor: red

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

Dnes v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

Včera v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

25. června 2022 v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru