Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 24°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hnutí ANO v Praze schválilo kandidátku pro volby do zastupitelstva, jen lídra vybere později
Ondřej Prokop během jednání pražského zastupitelstva. Foto: archiv

Hnutí ANO v Praze schválilo kandidátku pro volby do zastupitelstva, jen lídra vybere později

Krajský sněm pražské organizace hnutí ANO schválil návrh kandidátní listiny do zářijových komunálních voleb. Neobsazena zatím zůstává pozice lídra, ten vzejde v následujících týdnech z primárek, které proběhnou mezi celou pražskou členskou základnou. Informoval o tom předseda pražské organizace hnutí ANO Ondřej Prokop, dvojka kandidátky.  

„Podařilo se nám dát dohromady silnou kandidátku, kde jsou jak zkušení zastupitelé, aktivní lidé z městských částí, ale i třeba kolegové se zkušenostmi z vyšších pater politiky. Praha dnes jede na setrvačník, je zakonzervovaná. Jediné v čem současný primátor vyniká, je arogance, pózování na fotkách či přejmenovávání ulic nebo malování nesmyslných cyklopruhů. Česká metropole nikdy neměla tak tragické vedení,“ uvedl Prokop. 

„Beru to jako experiment, který nevyšel a je třeba jít dál. Pokud nechtějí Pražané vedení města, které se jen předvádí a dělá populistická gesta, chvástá se tím, že řeší zástupné problémy, pak je čas na změnu. Osoba lídra našemu týmu ještě dodá sílu, a proto jsme se rozhodli kroky schválení kandidátky a lídra rozdělit. Za mě má podporu Patrik Nacher, rád mu pomůžu, ale respektuji jeho přání, že si chce projít primárkami,“ dodal. 

patrik-nacher_1

Poslanec a zastupitel Patrik Nacher

„Moc si vážím podpory kolegů, a i přes jednomyslnou podporu předsedů oblastí na pozici lídra, jsem požádal o dvoufázový postup – nejprve schválit kandidátní listinu s místy 2 až 65, a následně vyhlásit primárky, ve kterých se férově utkají všichni, kdo se o pozici lídra budou ucházet. Takový postup dává smysl. Kromě jiného by si lídr měl být jistý, že má podporu drtivé většiny pražských členů, zároveň tím ale dojde i k jejich aktivizaci, a to je před začátkem kampaně velmi důležité,“ řekl poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher. 

Lídrem a kandidátem na primátora měl být již před čtyřmi roky, tehdy jej nakonec vystřídal podnikatel Petr Stuchlík, který ale po několika měsících mandát zastupitele složil. 

S Nacherem navrženým postupem souhlasí i Ondřej Prokop. „Patrika si vážím a jím zvolený postup mi dává smysl, pomůže nám všem. Ve volbách chceme uspět a k tomu je důležité táhnout za jeden provaz. Pokud mi pomůže zmobilizovat velkou část našich členů a sympatizantů, bude to v kampani naší velkou výhodou. Volby nevyhrávají jen dobrá hesla na plakátech, ale především konkrétní lidé a práce, která za nimi stojí v městských částech. Ti, kteří mezi sousedy v paneláku, venku na hřišti, na fotbale nebo v hospodě přesvědčí své sousedy, že hnutí ANO je letos nejlepší volba,“ dodal Prokop. 

Z druhého místa bude budoucímu lídrovi sekundovat právě předseda pražské organizace a zastupitelského klubu Ondřej Prokop (Praha 11). Třetí místo bude hájit exposlankyně a odbornice na oblast digitalizace Barbora Kořanová (Praha 16), následovaná místostarostou Prahy 15 a dopravním expertem Václavem Bílkem (Praha 15). Na pátém místě je Jan Kolář, radní v Praze 2.

 V první desítce na kandidátní listině dále jsou Martin Benkovič (Praha 17), Radmila Kleslová (Praha 10), Jan Hušbauer (Praha 4), Radomír Nepil (Praha 8) a Marcela Plesníková (Praha 13). 

„Finální podobu kandidátní listiny bude stejně jako ve všech ostatních případech ještě schvalovat celorepublikový výbor hnutí ANO, a to počítám, že proběhne do konce června,“ vysvětlil procesní postup Ondřej Prokop.

kandidatka-ano-2022

Zdroj: hnutí ANO


Autor: red

Zastupitelé Prahy 9 udělali konečný účet za loňským hospodařením městské části

Dnes ve 12:08

Zastupitelé Prahy 9 na úterním jednání schválili komplexní rozbor hospodaření městské části za loňský rok a rozpočtová opatření letošního roku. Loni byly příjmy městské části 1044 milionů korun a výdaje 1070 milion. Rozdíl 26 milionů byl pokryt  úsporami...

Zastupitelé Prahy 14 budou jednat 13. června

Dnes v 08:23

IV. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 14 se uskuteční v úterý 13. června od 15 hodin v Galerii 14 (NÁM. PLK. VLČKA 686) na Černém Mostě.

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Další články
Nahoru