Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Hnutí ANO povede v Praze do voleb Nacher, republikový výbor schválil celou kandidátku
Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher. Foto: Facebook

Hnutí ANO povede v Praze do voleb Nacher, republikový výbor schválil celou kandidátku

Pražské hnutí ANO má definitivně schválenu kandidátku k zářijovým volbám do pražského zastupitelstva. Celorepublikový výbor hnutí ANO ji potvrdil tak, jak byla navržena organizací v metropole. Lídrem byl zvolen poslanec, pražský zastupitel a dlouholetý bojovník za práva spotřebitelů Patrik Nacher. Následovaný předsedou zastupitelského klubu Ondřejem Prokopem a Barborou Kořanou.

„Podpora kolegů mě potěšila, ale tím ta práce teprve začíná. Prahu je potřeba po těch čtyřech letech rozhýbat a začít ji konečně řídit. Současnému vedení se toho příliš nepovedlo, a to aktivistické vedení města se neosvědčilo,“ uvedl lídr hnutí ANO Patrik Nacher. 

„Patrik je jednou z nejvýraznějších tváří pražské politické scény, a hlavně jeden z nejpracovitějších lidí, které znám. I z opozice se mu dařilo prosazovat spoustu témat. Díky němu se například Praha a všechny městské firmy zapojily do Milostivého léta, pražský dopravní podnik na základě jeho aktivity zastavil dětské exekuce, bojoval také proti nepoctivým směnárnám a opakovaně otevírá ve Sněmovně i problematiku krátkodobého ubytování,“ sdělil předseda pražské organizace hnutí ANO Ondřej Prokop.

„Podařilo se nám sestavit silnou a vyváženou kandidátku. Máme tam experty na dopravu, IT, úspěšné zastupitele z městských částí, ale i kolegy se zkušenostmi z vysoké politiky. Všem nám je jasné, že pokud chceme skutečně uspět, musíme to také tvrdě odpracovat. Lidé jsou teď znechuceni tou současnou korupční kauzou, která pod vedením Pirátů na magistrátu propukla. Chceme proto nabízet hlavně věcná a konkrétní témata, která pozitivně ovlivní kvalitu života v Praze. Město se nedá řídit přes Instagram, jak to zkoušel primátor Hřib,“ dodal Prokop. 

On sám bude Patriku Nacherovi krýt záda z druhého místa kandidátky. Věnovat se chce především pražským sídlištím a dostupnosti bydlení. Sám celý život žije na Jižním městě. 

Na třetím místě kandidátní listiny je Barbora Kořanová. Exposlankyně, která se dlouhodobě věnuje oblasti digitalizace. Je autorkou i dvou zákonů, které zvítězily v soutěži zákon roku. „Chtěla bych, aby se v Praze o digitalizaci přestalo jen mluvit, ale začalo se skutečně digitalizovat. Zatím je to tristní,“ říká Barbora Kořanová. 

Čtvrté místo hájí místostarosta Prahy 15 a dopravní expert Václav Bílek. Na pátém místě kandidátní listiny je další místostarosta Jan Kolář. Na Praze 2 se věnuje hlavně rozvoji informatiky a aplikaci chytrých řešení. 

Komunální volby se uskuteční 23. a 24. září. Pražané budou volit své zástupce nejen do pražského zastupitelstva, ale i do zastupitelstev jednotlivých městských částí. Ve volbách do pražského zastupitelstva před čtyřmi lety vyhrála ODS, která má v 65členném městském zastupitelstvu 14 mandátů.

Na druhém místě skončili Piráti s 13 zastupiteli, stejný počet má Praha Sobě a čtvrté Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN). ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici. Na koalici se dohodli Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu, které tvoří STAN a TOP 09. STAN letos kandiduje samostatně, TOP 09 v koalici s ODS.


Autor: Hla

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru