dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Hnutí ANO má kandidáty na podzimní zteč magistrátu. Vsadilo na neznámé tváře
Historická budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí, ve které se schází na svém jednání pražští zastupitelé. Foto: archiv MHMP

Hnutí ANO má kandidáty na podzimní zteč magistrátu. Vsadilo na neznámé tváře

Kandidátku hnutí ANO pro říjnové volby do zastupitelstva hlavního města povede podnikatelka Martina Schopperová. Dvojkou je provozovatel portálu bankovnipoplatky.com Patrik Nacher, trojkou bývalá šéfka české pobočky Transparency International, nyní náměstkyně ministra vnitra Adriana Krnáčová. Na šestém místě pak kandiduje vdova po architektovi Janu Kaplickém Eliška Kaplicky.

Nominace včera schválil krajský sněm pražské organizace ANO. Dvaačtyřicetiletá Schopperová již dříve založila hnutí Pražané.cz, s nímž chtěla ve volbách kandidovat sama. Nyní kvůli volbám utlumí své podnikání, plánuje také vstoupit do ANO.

Jedničkou pražské kandidátky měl být původně bývalý primátor Jan Kasl. Po sporech s šéfkou ANO v Praze Radmilou Kleslovou ale předsednictvo hnutí rozhodlo, že lídrem nebude. Kasl bude kandidovat v čele vlastní strany.

Vybraného lídra už mají strany, které jsou nyní zastoupeny v pražském zastupitelstvu. Vládnoucí TOP 09 povede do voleb primátor Tomáš Hudeček. Lídrem ODS je exprimátor Bohuslav Svoboda, ČSSD si vybrala na první místo kandidátky ředitele motolské nemocnice Miloslava Ludvíka a komunisté poslankyni Martu Semelovou.

Do voleb půjde i trojkoalice SZ, KDU-ČSL a STAN, kterou povede předseda pražských zelených Petr Štěpánek. Úsvit přímé demokracie povede poslanec Marek Černoch, hnutí Pro Prahu starosta Koloděj Zbyněk Passer a Stranu svobodných občanů exposlanec Jiří Payne. O hlasy voličů bude usilovat i Česká pirátská strana v čele s právníkem Jakubem Michálkem.

Přehled vybraných kandidátů hnutí ANO pro komunální volby v Praze:

Martina Schopperová (42) – podnikatelka. Podle dostupných informací je majitelkou interiérového studia, má zastoupení zahraničních značek nábytku na českém a slovenském trhu a je majitelkou značky byDara.

Patrik Nacher (40) – podnikatel. Provozovatel serveru Bankovní poplatky.com, organizátor petice proti poplatkové politice bank a ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek; v minulosti se pohyboval v politice, byl mluvčím Unie svobody a mediálním poradcem.

Adriana Krnáčová (53) – náměstkyně ministerstva vnitra pro veřejnou správu a legislativu. Bývalá šéfka české pobočky Transparency International.

Eliška Kaplicky (36) – filmová producentka. Vdova po známém architektovi Janu Kaplickém a propagátorka jeho díla.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru