dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Hluchoslepí spoluobčané přišli do Muzea pražského vodárenství
Každý z návštěvníků měl svého průvodce či tlumočníka. Foto: Archiv

Hluchoslepí spoluobčané přišli do Muzea pražského vodárenství

Muzeum pražského vodárenství navštívili hluchoslepí spoluobčané, a to díky spolupráci Pražských vodovodů a kanalizací a Společnosti pro hluchoslepé LORM. I přes svůj handicap byli z prostor i exponátů nadšeni.

„Díky vstřícnému a milému přístupu průvodců z PVK se naši klienti dozvěděli spoustu zajímavostí o historii zásobování obyvatel Prahy vodou a hmatem si mohli prohlédnout celou expozici. Děkujeme PVK za pozvání do muzea,“ uvedla ředitelka společnosti LORM Petra Zimermanová.

vodarna-roura-nahled Každý z desítky hluchoslepých návštěvníků měl svého průvodce či tlumočníka. A právě ti mu zprostředkovali nevšední zážitek. „Sledovat počínání asistentů bylo strhující. Za svoji práci mají náš velký obdiv. Ten samozřejmě mají i hluchoslepí, kteří se nebáli vyrazit poznávat něco nového,“ řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Hluchoslepota je kombinované zrakové a sluchové postižení. Často souvisí se stárnutím či úrazem, přičemž ztráta obou smyslů může být částečná nebo úplná. Tento hendikep způsobuje potíže především při komunikaci, prostorové orientaci a samostatném pohybu, sebeobsluze a přístupu k informacím. Zabraňuje hluchoslepému člověku plnohodnotně se zapojit do společnosti a vyžaduje zajištění odborných služeb, kompenzačních pomůcek a úpravy prostředí. Hluchoslepého člověka můžeme na ulici poznat podle bílé hole s červenými pruhy, která hluchoslepým slouží při pohybu po veřejných prostranstvích, ulicích a na přechodech.


Další články
Nahoru