dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražské krimi

„Hluché" samaritánky z Rumunska se v centru Prahy pěkně vybarvily

Policisté pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli ve středu v podvečer do Ječné ulice v Praze 2 k nahlášenému případu podvodného vybíraní peněz na ulici.

Dvě ženy z Rumunska u sebe měly podpisové archy, oslovovaly lidi na ulici a předstíraly, že vybírají peníze pro neslyšící. Ještě na místě se obě slečny ve věku 18 a 20 let přiznaly, že se nejedná o žádnou sbírku, ale o podvod a peníze vybírají pro svou potřebu.

Při vybírání těchto peněz obě „samaritánky“ předstíraly, že jsou také neslyšící, aby zvýšily svou důvěryhodnost. Zároveň používaly podpisové archy se znaky tělesně postižených a vlajkou České republiky.

Obě ženy proto skončily na místním oddělení police, kde byly vyslechnuty a jejich jednání policisté oznámili na úřad městské části k projednání jako přestupek proti majetku. Za tento podvod hrozí pokuta do výše až 15 tisíc korun.

Zadržené podvodnice:

rumunka-podvodnice-1

rumunka-podvodnice-2


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru