Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hlubuček už není náměstkem primátora. Hnutí STAN ho vyzvalo k rezignaci, udělal to sám
Nyní již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček. Foto: MHMP

Hlubuček už není náměstkem primátora. Hnutí STAN ho vyzvalo k rezignaci, udělal to sám

Petr Hlubuček (STAN), který je mezi obviněnými v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku (DPP), rezignoval na funkci náměstka pražského primátora, člena rady hlavního města a člena dozorčí rady Pražských služeb. Informovala o tom mluvčí pražského hnutí STAN Šárka Kuželová.

Už včera večer Hlubuček po výzvě vedení hnutí rezignoval na všechny stranické funkce včetně pozice na kandidátce STAN pro podzimní volby do zastupitelstva, kde figuroval na třetím místě. Hnutí STAN mu pozastavilo členství. Hlubuček se vzdal také členství v dozorčí radě DPP.

„Bohužel v současné době není možné publikovat detaily z usnesení o zahájení trestního stíhání. Takový postup by mohl mařit probíhající trestní řízení. Jsem však klientem zmocněn uvést, že popis jednání klienta obsažený v usnesení o zahájení trestního stíhán se skutečně diametrálně liší od toho jak je klient a jeho role v kauze dopravního podniku, na základě informací uniklých od médií, veřejně prezentována. Lze tedy jen apelovat, aby i v případě inženýra Hlubučka jako osoby veřejného zájmu byl respektován princip presumpce neviny," uvedl Hlubučkův obhájce Lukáš Trojan.

Hlubuček v tiskové zprávě uvedl, že se rozhodl rezignovat poté, co jeho setrvání ve funkci se stalo zástupným tématem některých členů zastupitelstva hlavního města pro nedůvodnou politickou kritiku hnutí Starostové a nezávislí.

„Pan Hlubuček vnímá, že Starostové a nezávislí, členové koalice i opozice mají k dispozici pouze informace publikované médii na základě uniklých fragmentů spisu. Mediální zkreslení toho, co je inženýrovi Hlubučkovi kladeno za vinu, je extrémní. Jinými slovy, bombastické titulky z kontextu vytržené ,citace´, parafráze či spekulace o tom čeho se měl pan Hlubuček dopustit, se míjí s realitou,“ uvedla Kuželová.

Hnutí STAN ve středu večer Hlubučkovi pozastavilo členství a předsednictvo ho kvůli obvinění vyzvalo k rezignaci na funkci náměstka primátora i dalších pozic, v nichž reprezentuje STAN. K rezignaci ho vyzval i primátor Zdeněk Hřib (Piráti), dnes měli o jeho odvolání jednat pražští zastupitelé.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili ve středu kvůli hospodaření DPP 11 lidí.


Autor: puc
Další články
Nahoru