Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hlubuček už není náměstkem primátora. Hnutí STAN ho vyzvalo k rezignaci, udělal to sám
Nyní již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček. Foto: MHMP

Hlubuček už není náměstkem primátora. Hnutí STAN ho vyzvalo k rezignaci, udělal to sám

Petr Hlubuček (STAN), který je mezi obviněnými v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku (DPP), rezignoval na funkci náměstka pražského primátora, člena rady hlavního města a člena dozorčí rady Pražských služeb. Informovala o tom mluvčí pražského hnutí STAN Šárka Kuželová.

Už včera večer Hlubuček po výzvě vedení hnutí rezignoval na všechny stranické funkce včetně pozice na kandidátce STAN pro podzimní volby do zastupitelstva, kde figuroval na třetím místě. Hnutí STAN mu pozastavilo členství. Hlubuček se vzdal také členství v dozorčí radě DPP.

„Bohužel v současné době není možné publikovat detaily z usnesení o zahájení trestního stíhání. Takový postup by mohl mařit probíhající trestní řízení. Jsem však klientem zmocněn uvést, že popis jednání klienta obsažený v usnesení o zahájení trestního stíhán se skutečně diametrálně liší od toho jak je klient a jeho role v kauze dopravního podniku, na základě informací uniklých od médií, veřejně prezentována. Lze tedy jen apelovat, aby i v případě inženýra Hlubučka jako osoby veřejného zájmu byl respektován princip presumpce neviny," uvedl Hlubučkův obhájce Lukáš Trojan.

Hlubuček v tiskové zprávě uvedl, že se rozhodl rezignovat poté, co jeho setrvání ve funkci se stalo zástupným tématem některých členů zastupitelstva hlavního města pro nedůvodnou politickou kritiku hnutí Starostové a nezávislí.

„Pan Hlubuček vnímá, že Starostové a nezávislí, členové koalice i opozice mají k dispozici pouze informace publikované médii na základě uniklých fragmentů spisu. Mediální zkreslení toho, co je inženýrovi Hlubučkovi kladeno za vinu, je extrémní. Jinými slovy, bombastické titulky z kontextu vytržené ,citace´, parafráze či spekulace o tom čeho se měl pan Hlubuček dopustit, se míjí s realitou,“ uvedla Kuželová.

Hnutí STAN ve středu večer Hlubučkovi pozastavilo členství a předsednictvo ho kvůli obvinění vyzvalo k rezignaci na funkci náměstka primátora i dalších pozic, v nichž reprezentuje STAN. K rezignaci ho vyzval i primátor Zdeněk Hřib (Piráti), dnes měli o jeho odvolání jednat pražští zastupitelé.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili ve středu kvůli hospodaření DPP 11 lidí.


Autor: puc

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Dnes v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

Včera v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

Včera ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru