Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hloubětín má nový asfaltový pumptrack
Asfaltový pumptrack je součástí volnočasového areálu Triangl Park v Hloubětíně. Foto: dsp

Hloubětín má nový asfaltový pumptrack

Dosud nevyužitý venkovní prostor přiléhající k průmyslovému areálu hloubětínské betonárny se proměnil v živé multifunkční sportoviště s občerstvení. Do návrhu revitalizace území byla zapojena i široká veřejnost. Investor Metrostav Development si k realizaci záměru přizval tým mladých progresivních architektů a odborníků na proměnu veřejných prostranství a komunitní projekty.

Potřeba místa pro sportovní vyžití starších dětí i dospělých zaznívala při setkání s veřejností opakovaně. Zadavatel projektu a investor Metrostav Development umístil do území nedaleko Parku Zahrádky a řeky Rokytky volnočasový areál s multifunkčním hřištěm 3v1. Hladký betonový povrch zakončený rádiusem je ideální pro kolečkové sporty, fotbalové brány nebo basketbalové koše poskytují zázemí k míčovým hrám. 

Blízkou cyklostezku A26 spojující východní část Prahy s centrem města a vysočanskou inline stezku v Triangl Parku doplňuje mini U-rampa a nově dokončený asfaltový pumptrack vhodný pro všechny druhy kolečkových sportů. 

„Pumptrack je oblíbeným místem pro cyklisty, skateboardisty i koloběžkáře, kteří si rádi užívají adrenalinové aktivity a jeho začlenění do areálu dává návštěvníkům možnost trávit čas aktivním způsobem, případně se do těchto sportů nově zapojit,“ říká Martin Hrouda, architekt z U/U Studia, které finální koncept veřejného prostranství navrhlo. 

Pumptracky navíc zažívají v Česku obrovský boom. „Jsou určeny pro širokou veřejnost od malých dětí až po seniory i profesionální sportovce. Jízda na něm zaměstná celé tělo i mysl a zároveň jezdce lépe naučí pracovat s těžištěm a obecně zlepšuje stabilitu, kterou lze později využít při jízdě v terénu. Velkou předností asfaltových pumptracků je možnost celoročního vyžití,“ říká Filip Majkus, projektový manažer ze společnosti Schneestern, která pumptrack v Hloubětíně navrhla i postavila. 

Pumptrack v Triangl Parku navíc doplňuje unikátní vyvýšená velkoplošná terasa s možností otevřených výhledů na celý areál i dění na adrenalinové dráze.

Významnou součástí volnočasového areálu Triangl Park jsou také zatravněné terénní vlny s workoutovými prvky a možností posezení, které mají mimo jiné do území přinést více zeleně, stánek s občerstvením a pravidelnou otevírací dobou včetně veřejných toalet. 

„Rádi se propojujeme s místními a dáváme jim možnost se u nás realizovat. Každý prázdninový čtvrtek pořádáme na hřišti taneční lekce open-air zumby s instruktorkou Verčou Finferovou, úterky patří kruhovým tréninkům s Kubou Petrákem, od září spustíme workshopy na skateboardu pro děti s Kubou Pávem, zkušeným lektorem Skate Academy. Tímto krokem chceme nabídnout aktivní vyžití pro místní rodiny s dětmi a zároveň možnosti kroužku pro školáky ZŠ Elektra, která se nově otevře v září na Praze 9,“ říká Michaela Bugrisová, komunitní manažerka volnočasového areálu Triangl Park. 

„Mimo jiné u nás každý měsíc probíhají tematické akce doprovázené živým hudebním vystoupením a opékáním špekáčků, které si velmi rychle získaly popularitu místních. Doporučujeme sledovat naše sociální sítě Triangl Park, nebo komunitní nástěnku přímo v areálu, která se velmi osvědčila,“ doplňuje Bugrisová ze společnosti Dejsiprostor. 

Tým Dejsiprostor celý koncept areálu Triangl Park na Praze 9 v Hloubětíně připravil a zrealizoval na klíč pro Metrostav Development a v současné době areál provozuje a má na starosti jeho management.

 


Autor: puc

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

Včera ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Vlak usmrtil ženu, nehoda zkomplikovala provoz příměstských i dálkových spojů

Včera v 09:36

V Roztokách u Prahy v pondělí po půl šesté ráno srazil vlak ženu, ta nehodu nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušený do 8:20 hodin, informovaly České dráhy. Policisté se případem zabývají a zjišťují totožnost usmrcené ženy. Kvůli mimořádné události bylo zrušeno...

Vedení Prahy 1 jmenovalo ředitelky školek a školních jídelen

26. května 2024 v 08:00

Na 18. zasedání Rady městské části Praha 1 byly tento týden znovujmenovány dvě ředitelky mateřských škol a dvě ředitelky školních jídelen. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

24. května 2024 ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

24. května 2024 v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Další články
Nahoru