Dnes Středa - mlha 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Hloubětín má nový asfaltový pumptrack
Asfaltový pumptrack je součástí volnočasového areálu Triangl Park v Hloubětíně. Foto: dsp

Hloubětín má nový asfaltový pumptrack

Dosud nevyužitý venkovní prostor přiléhající k průmyslovému areálu hloubětínské betonárny se proměnil v živé multifunkční sportoviště s občerstvení. Do návrhu revitalizace území byla zapojena i široká veřejnost. Investor Metrostav Development si k realizaci záměru přizval tým mladých progresivních architektů a odborníků na proměnu veřejných prostranství a komunitní projekty.

Potřeba místa pro sportovní vyžití starších dětí i dospělých zaznívala při setkání s veřejností opakovaně. Zadavatel projektu a investor Metrostav Development umístil do území nedaleko Parku Zahrádky a řeky Rokytky volnočasový areál s multifunkčním hřištěm 3v1. Hladký betonový povrch zakončený rádiusem je ideální pro kolečkové sporty, fotbalové brány nebo basketbalové koše poskytují zázemí k míčovým hrám. 

Blízkou cyklostezku A26 spojující východní část Prahy s centrem města a vysočanskou inline stezku v Triangl Parku doplňuje mini U-rampa a nově dokončený asfaltový pumptrack vhodný pro všechny druhy kolečkových sportů. 

„Pumptrack je oblíbeným místem pro cyklisty, skateboardisty i koloběžkáře, kteří si rádi užívají adrenalinové aktivity a jeho začlenění do areálu dává návštěvníkům možnost trávit čas aktivním způsobem, případně se do těchto sportů nově zapojit,“ říká Martin Hrouda, architekt z U/U Studia, které finální koncept veřejného prostranství navrhlo. 

Pumptracky navíc zažívají v Česku obrovský boom. „Jsou určeny pro širokou veřejnost od malých dětí až po seniory i profesionální sportovce. Jízda na něm zaměstná celé tělo i mysl a zároveň jezdce lépe naučí pracovat s těžištěm a obecně zlepšuje stabilitu, kterou lze později využít při jízdě v terénu. Velkou předností asfaltových pumptracků je možnost celoročního vyžití,“ říká Filip Majkus, projektový manažer ze společnosti Schneestern, která pumptrack v Hloubětíně navrhla i postavila. 

Pumptrack v Triangl Parku navíc doplňuje unikátní vyvýšená velkoplošná terasa s možností otevřených výhledů na celý areál i dění na adrenalinové dráze.

Významnou součástí volnočasového areálu Triangl Park jsou také zatravněné terénní vlny s workoutovými prvky a možností posezení, které mají mimo jiné do území přinést více zeleně, stánek s občerstvením a pravidelnou otevírací dobou včetně veřejných toalet. 

„Rádi se propojujeme s místními a dáváme jim možnost se u nás realizovat. Každý prázdninový čtvrtek pořádáme na hřišti taneční lekce open-air zumby s instruktorkou Verčou Finferovou, úterky patří kruhovým tréninkům s Kubou Petrákem, od září spustíme workshopy na skateboardu pro děti s Kubou Pávem, zkušeným lektorem Skate Academy. Tímto krokem chceme nabídnout aktivní vyžití pro místní rodiny s dětmi a zároveň možnosti kroužku pro školáky ZŠ Elektra, která se nově otevře v září na Praze 9,“ říká Michaela Bugrisová, komunitní manažerka volnočasového areálu Triangl Park. 

„Mimo jiné u nás každý měsíc probíhají tematické akce doprovázené živým hudebním vystoupením a opékáním špekáčků, které si velmi rychle získaly popularitu místních. Doporučujeme sledovat naše sociální sítě Triangl Park, nebo komunitní nástěnku přímo v areálu, která se velmi osvědčila,“ doplňuje Bugrisová ze společnosti Dejsiprostor. 

Tým Dejsiprostor celý koncept areálu Triangl Park na Praze 9 v Hloubětíně připravil a zrealizoval na klíč pro Metrostav Development a v současné době areál provozuje a má na starosti jeho management.

 


Autor: puc

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

25. září 2023 v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

25. září 2023 ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru