dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Hlídky na koních strážníci rušit nebudou, chtějí ale snížit provozní náklady
Ilustrační foto: archiv

Hlídky na koních strážníci rušit nebudou, chtějí ale snížit provozní náklady

Pražská městská policie se nevzdá jízdních hlídek na koních. Sníží ale náklady na provoz. ČTK to řekl ředitel strážníků Eduard Šuster. Městská policie v minulosti čelila kritice kvůli nákladům třeba za komerční nájmy boxů pro koně, za krmení a výcvik.

Diskutovalo se dokonce o možném zániku jízdních oddílů. Počet jízdních hlídek se sníží ze stávajících pěti na tři. Počet 24 koní, které má městská policie k dispozici, se ale nezmění. Neklesne ani počet strážníků, kterých je nyní 30.

Ubude ale míst vedoucích pracovníků. Cílem podle ředitele je, aby městská policie neplatila za komerční nájmy, jízdní policie má proto v budoucnu sídlit ve vlastních prostorách. „Za nájmy a výcvik koní byly v minulosti vynakládány vysoké částky,“ tvrdí Šuster.

Jde o sumu 5,83 milionu korun ročně bez výdajů za mzdy. Z této částky už v příštím roce policie ušetří zhruba 25 procent. „Jsou lokality, kde je nasazení hlídek na koni přínosné. Navíc jej veřejnost velice kvituje,“ řekl ředitel.

Jde především o aglomerace s velkými parky, chatové oblasti a osady, rozsáhlá nezastavěná území, ale třeba i místa jako je Modřanská rokle nebo Šárka. „Jízdní oddíly navíc slouží i k prezentaci práce městské policie," doplnil. Účastní se různých jezdeckých soutěží, ale i akcí, na nichž strážníci přibližují svou práci veřejnosti.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru