dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Hlemýždi, palačinky a další pochoutky. Kampa se na pár dní proměnila ve francouzský trh
Francouzský trh na Kampě. Foto: archiv

Hlemýždi, palačinky a další pochoutky. Kampa se na pár dní proměnila ve francouzský trh

Kampa se proměnila v rušnou francouzskou čtvrť a láká kolemjdoucí vůní lokálních delikates, jakými jsou burgundští hlemýždi, mořské mušle a bretaňské palačinky, aromatické sýry a uzeniny. To vše je doplněno ochutnávkou francouzských vín Côtes du Rhône nebo Bordeaux a řadou dalších z oblastí Loiry, Alsaska a Burgundska.

Tradiční Francouzský trh potrvá do pondělí 14. července. Každý den nabízí od 10 do 20 hodin jedinečný gurmánský a kulturní zážitek. Kromě lahůdek francouzské kuchyně se mohou návštěvníci těšit na stylovou hudbu a řadu nových vystavovatelů.

Letos se trhu účastní dvě nová uzenářství: uzenářství Chavassieux s pozoruhodným sortimentem výrobků (Pasterma, sušené hovězí maso na pepři, Filet Mignon na oreganu, suchý salám s kapary) a baskická farma Elizalda s výběrem šunek Bayonne, Lomo či klobás se sýrem feta, z nichž dýchá vůně Pyrenejí.

francouzsky-trh-clanek-nahled Novinkou je rovněž stánek s nabídkou korsických výrobků a stánek věnovaný slavnému sýru z regionu Jura: Comté. V oboru vinařství se našeho trhu poprvé účastní firma Famille Castel se svou řadou vín VeRy s ovocným aromatem!

Akce se nese v rytmu francouzských melodií. O hudební zážitek se postarají dva speciální hosté. Francouzská zpěvačka Anastasia, která v sobotu od 18:00 do 19:30 představí repertoár francouzského šansonu, a kapela Les Garcons Trottoirs, která vystoupí v neděli 13. července od 17:00 s repertoárem zábavných francouzských písní.

 


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru