dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražský život

Hledejte „kešky“ s Dopravním podnikem

Ke 40. výročí pražského metra připravil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) překvapení pro všechny fanoušky geocachingu. Deset tzv. travel bugů, tedy putovních předmětů ke hře geocaching, začíná svou cestu na různých místech v Praze a Slaném. Jejich cílem je procestovat některé světové metropole a vrátit se zpět do Prahy.

Celosvětová hra s GPS přístroji nabírá na popularitě i v České republice, kde „kešky“ hledá stále více nadšenců. DPP připravil 10 putovních předmětů, tzv. travel bugů, v podobě pamětní mince, na nichž jsou ve formě přívěsku zavěšeny tematické „psí známky“. K těmto travel bugům DPP přiřadil úkoly, k jejichž splnění jim mají dopomoci přímo hráči geocachingu. Úkolem pěti z nich je navštívit evropská města se systémem metra, zbývající vyrazí do celého světa. Travel bugy by se po své cestě měly vrátit zpět do Prahy.

Více informací o jednotlivých předmětech a úkolech s nimi spojených najdete na webu www.geocaching.com pod profilem 40LetPrazskehoMetra. Můžete zde i sledovat jejich cestování po světě, případně najít nápovědu k tomu, jak jim s ním pomoci.


Další články
Nahoru