dnes
Středa - skorojasno
23°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
22°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
18°C
Muž na Žižkově zavraždil druhého, hrozí mu 18 let vězení
Muž zaútočil nožem, napadeného pobodal i pořezal. Ilustrační foto: Freeimages.com

Muž na Žižkově zavraždil druhého, hrozí mu 18 let vězení

Devětadvacetiletý muž podezřelý ze čtvrtečního pokusu o vraždu na pražském Žižkově dnes ráno přišel na policejní služebnu v Praze 3.

Policisté včera požádali veřejnost o pomoc v pátrání. Zároveň vyzvali podezřelého, aby se jim ve vlastním zájmu sám přihlásil.

„Apelujeme i na samotného podezřelého, aby se ve svém vlastním zájmu přihlásil na jakoukoli policejní služebnu, či kontaktoval operátory linky 158,“ sdělil včera policejní mluvčí Jan Rybanský.

Hledaný muž této výzvy uposlechl a dnes se po šesté hodině ráno dostavil na služebnu v Praze 3. K útoku došlo ve čtvrtek odpoledne na Žižkově, šestadvacetiletý napadený měl bodnořezná poranění na krku. Zraněním podlehl. Útočník z místa činu utekl.

Kriminalisté krajského ředitelství dnes před polednem sdělili muži obvinění pro trestný čin vražda, pokud bude odsouzen, hrozí mu až osmnáctiletý trest odnětí svobody. V průběhu několika hodin pak bude podán podnět na jeho vzetí do vazby. „Ve věci nadále probíhají standardní úkony trestního řízení," dodal policejní mluvčí.


Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Na Černém Mostě hořel sklep, evakuováno bylo 18 lidí

10. září 2020 v 07:01

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 4:41 hodin na náměstí Plukovníka Vlčka v Praze 14 u požáru sklepní kóje ve třetím patře obytného domu.

Dvě promile a jízda s botičkou

7. září 2020 v 16:47

Nejprve se muž v pátek 4. září snažil botičku z kola osobního auta sundat, pak se rozjel i s ní. Poškodil obojí a nadýchal přes 2 promile.

Kličkoval po silnici a nadýchal přes dvě promile

2. září 2020 ve 13:17

Nejisté jízdy šedého vozidla vyjíždějícího od čerpací stanice dnes po půl páté ráno si všimla autohlídka strážníků v Černokostelecké ulici.

Rodina s batolaty žila ve stanu

31. srpna 2020 v 15:21

Informaci o rodině se dvěma malými dětmi, která žije ve stanu v Praze 11 v oblasti zvané Amerika, jela prověřit hlídka strážníků společně s místním okrskářem. V nevyhovujících hygienických podmínkách měly ve stanu minimálně dva týdny pobývat i dvě holčičky ve věku 1,5 a...

Další články
Nahoru