dnes
Pondělí - zatazeno
11°C
zítra
Úterý - zatazeno
16°C
pozítří
Středa - polojasno
16°C
Muže podezřelého z několika útoků se podařilo dopadnout krátce po přepadení benzínky
Ilustrační foto: archiv

Muže podezřelého z několika útoků se podařilo dopadnout krátce po přepadení benzínky

Muž, po kterém pátrali policisté kvůli několika útokům, byl dnes po desáté hodině dopaden v Bohdalecké ulici v Praze 10, kde přepadl s nožem v ruce benzínku. Při přepadení nebyl nikdo zraněn a muž si z místa odnesl finanční hotovost. Po lupiči podle popisu pátralo několik policejních hlídek. Policisté ho nakonec našli na autobusové zastávce, kde ho zadrželi.

„Jednačtyřicetiletý muž skončil na policejním oddělení a nyní s ním budou probíhat úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání několika loupeží,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Podle policistů zadržený muž měl v pondělí 23. prosince odpoledne napadnout servírku v restauraci ve Vltavské ulici v Praze 5 a uloupit hotovost v řádu několika tisíc korun. Na ženu zaútočil nožem, poté co po něm chtěla zaplatit útratu. Poškozená skončila ve vážném stavu s mnohačetnými zraněními v umělém spánku.

Dnes zadržený muž je dále podezřelý z toho, že minulý týden v úterý přepadl na Proseku osmdesátiletého seniora. K přepadení došlo v okamžiku, kdy poškozený vcházel do domu. Lupič k němu přistoupil zezadu a snažil se mu z ruky vytrhnout příruční tašku, kterou měl přes rameno. I přestože se senior bránil, pachatel mu sáhl do tašky, ze které mu vytáhl peněženku s finanční hotovostí.

Dalšího přepadení se prý tento muž dopustil ve čtvrtek, kdy kolem jednadvacáté hodiny přepadl prodavačku v květinářství na Praze 8. „Pod pohrůžkou násilí a nože, který vytáhl na prodavačku, odnesl finanční hotovost uloženou v pokladně a z místa utekl pryč,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.


Nehoda kamionu se zmraženými polotovary

26. září 2020 v 18:07

Dnes se ve 12:52 hodin na Pražském okruhu v oblasti Cholupic převrátil kamion, který ve směru na D1 zablokoval všechny pruhy.

Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Na Černém Mostě hořel sklep, evakuováno bylo 18 lidí

10. září 2020 v 07:01

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 4:41 hodin na náměstí Plukovníka Vlčka v Praze 14 u požáru sklepní kóje ve třetím patře obytného domu.

Dvě promile a jízda s botičkou

7. září 2020 v 16:47

Nejprve se muž v pátek 4. září snažil botičku z kola osobního auta sundat, pak se rozjel i s ní. Poškodil obojí a nadýchal přes 2 promile.

Kličkoval po silnici a nadýchal přes dvě promile

2. září 2020 ve 13:17

Nejisté jízdy šedého vozidla vyjíždějícího od čerpací stanice dnes po půl páté ráno si všimla autohlídka strážníků v Černokostelecké ulici.

Další články
Nahoru