Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - jasno 22°C
Pátek 29. 3. 2024
Svátek má Taťána
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Hledá se využití letohrádku, ve kterém se natáčela legendární komedie o vodnících
Dům na Kampě, ve kterém se natáčela komedie Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Foto: P1

Hledá se využití letohrádku, ve kterém se natáčela legendární komedie o vodnících

Radnice Prahy 1 hledá využití pro Michnovský letohrádek na Kampě nedaleko Sovových mlýnů. Známý je také jako „rybářský domeček“ na Kampě. V minulosti na adrese U Sovových mlýnů 1 fungovala rybí restaurace, zatímco v horní části sídlil Český rybářský svaz. Slávu domu přinesl legendární film „Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách“, který se zde natáčel.  

Praha 1 vypsala na Michnovský letohrádek výběrové řízení. Detailní podmínky jsou zveřejněny úřední desce první městské části. Zájemci o jeho pronájem mohou podávat nabídky do 13. ledna příštího roku, nejdůležitějším kritériem pro hodnocení bude podoba navrhovaného využití. Vedení městské části preferuje takové, které bude odpovídat vazbě domu na českou kulturu. K podpisu smlouvy s vítězem výběrového řízení by mohlo dojít v březnu 2020.

„Rada Městské části Praha 1 schválila vypsání záměru pronájmu pozemku parcely č. 788, jehož součástí je budova čp. 134, a zároveň zdůraznila, že přivítá takové komerční projekty, které vhodným způsobem posílí ‚genius loci‘ nebo propojení místa s významnými osobnostmi české kulturní sféry. Proto jsme také v bodovém hodnocení dali poloviční váhu účelu nájmu a přínosu projektu danému místu,“ vysvětlil radní Prahy 1 pro majetek a bytovou politiku David Bodeček.

Výběrové řízení je jednokolové a podmínkou účasti je zaplacení kauce 100 000 korun. Po kontrole formálních náležitostí nabídek se jejich obsahem bude zabývat hodnotící komise. Účel nájmu tak bude tvořit polovinu celkového hodnocení, z 35 procent bude záviset na výši nabídnutého nájemného, z deseti procent na návrhu rekonstrukce objektu a z pěti procent na návrhu stavebních úprav podkroví.

Městská část podle podmínek nepronajme budovu pro účely provozování nonstop baru, diskotéky, herny, nočního klubu, sázkové kanceláře, sex shopu, erotického salonu, prodejny pyrotechnických pomůcek, prodejny předmětů s nacistickou a komunistickou tematikou, provozovny segwayů nebo jiných obdobných vozítek nebo obchodu se suvenýry vycházejícími z jiných než českých a pražských tradic. 

„Praha 1 nepovažuje objekt za vhodný pro realizaci komunitních a spolkových aktivit," píše se také v podmínkách výběrového řízení.

Původně renesanční dům byl nejprve přestavěn v době raného baroka a v polovině 19. století v klasicistním slohu. O roku 1958 je budova památkově chráněna.


Autor: red
Další články
Nahoru