dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Hledá se nájemce Branického divadla, zpočátku bude mít úlevy od Prahy 4
V opraveném Branickém divadle by se mohlo začít hrát od podzimu. Foto: VitVit / Wikimedia Commons

Hledá se nájemce Branického divadla, zpočátku bude mít úlevy od Prahy 4

Praha 4 v nejbližších dnech zveřejní nový záměr na pronájem Branického divadla. Jeho součástí bude finanční podpora městské části pro nového nájemce, která mu umožní zahájit provoz za výhodnějších podmínek. Na svém zasedání to chválila Rada městské části Praha 4. V předchozím nabídkovém řízení se nepodařilo nájemce vybrat, protože žádný ze tří uchazečů nesplnil formální podmínky vyhlášeného záměru.

„Věřím, že nové zveřejnění záměru s finanční podporou městské části přiláká další zájemce, že obdržíme víc kvalitních ekonomických rozvah a uměleckých konceptů, ze kterých se bude lépe vybírat,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (Klub Tučňák).

Branické divadlo bylo městskou částí zrekonstruováno, avšak vyžádá si při zahájení provozu další investici do ozvučení a dalšího technického provozního vybavení. Proto se Rada městské části rozhodla podpořit zahájení provozu na této divadelní scéně následujícími podmínkami nájemního vztahu:

-          nájemce by měl v prvních šesti měsících nájemního vztahu hradit 10 % nájemného, v následujících šesti měsících 50 % nájemného a od 13. měsíce 100 % nájemného,

-          projekt zájemce může obsahovat na straně vstupů přímou dotaci ze strany Prahy 4 až do výše 300 000 korun v každém z prvních dvou let nájmu. 

„Divadlo s dlouholetou tradicí, v zajímavé lokalitě blízko centra města si určitě zaslouží atraktivní a umělecky zajímavé projekty,“ uvedla radní pro kulturu Adéla Gjuričová (Trojkoalice/nez.). „Naše finanční podpora má právě nájemci s takovými projekty umožnit v konkurenci ostatních divadel úspěšný start,“ dodala.

Nový nájemce podle ní musí přinést inovativní umělecký projekt, který bude zároveň plnit určité komunitní funkce, a současně udržitelný projekt ekonomický. Cílem je zahájit v Branickém divadle s novým nájemcem novou divadelní sezónu od letošního září.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru