Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Miky se našla! Odcizená čivava je zpět u majitele
Miky je po několika týdnech opět doma. Foto: Policie ČR

Miky se našla! Odcizená čivava je zpět u majitele

Od začátku prosince pátrají policisté z místního oddělení Podolí po dosud neznámé ženě, která v OC Arkády Pankrác odcizila od reklamního poutače malého psa. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Jednu z návštěvnic pankráckých Arkád doprovázel ve čtvrtek 9. prosince po poledni pejsek. Desetiletou čivavu jménem Miky uvázala žena k reklamnímu poutači u vchodu a odešla nakupovat.

„Když se vrátila z nákupu zpět, byla Miky pryč," uvedla Siřišťová. Policisté šetřením zajistili kamerové záznamy, na kterých je vidět jak samotná krádež, tak i žena, která se psa zmocnila. 

Dle záběrů se u štěkajícího psa zastavila, po chvíli ho odvázala a odešla s ním do stanice metra Pankrác. Dál už její stopa mizí. Zatím se ji nepodařilo vypátrat.

„Policisté celý případ v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi,“ dodala mluvčí.

Miky se už naštěstí vrátila majiteli. Ten v metru vylepil plakáty s žádosti o pomoc při pátrání po odcizeném pejskovi. Včera mu neznámý nálezce zvíře vrátil. „Po ženě, která pejska odcizila, však pátráme dál,“ dodala policejní mluvčí. 

 


Autor: red
Další články
Nahoru